9 signálov, ktoré vysiela vaše telo, keď vám nesprávne pracujú obličky

Obličky sú mimoriadne dôležitým orgánom. Sú zodpovedné za produkciu moču. Vylučovanie prebytočnej vody z tela a vylučovanie toxínov a nečistôt. Keď obličky nefungujú správne, takmer určite dostaneme signály z nášho tela. Čomu by ste mali venovať osobitnú pozornosť?

Problémy so zaspávaním

Abnormálna funkcia obličiek znamená hromadenie prebytočných toxínov v tele. Na druhej strane príliš veľa toxínov spôsobuje problémy so zaspávaním a oslabuje celé telo.

Bolesti hlavy a celková slabosť

Zlá práca obličiek spôsobuje, že telo produkuje menej červených krviniek. To má za následok bolesti hlavy, zníženie koncentrácie a celkovú slabosť. Táto slabosť sa môže prejaviť ako svalová a kostná slabosť.

Suchá, podráždená pokožka

Obličky, ktoré správne fungujú, poskytujú telu správnu metabolizáciu vitamínov a minerálov, ktoré okrem iného vyživujú pokožku. Oslabené obličky môžu preto spôsobiť kožné problémy.

Zlý dych

Nadmerné toxíny, ktoré neboli odstránené obličkami, tiež spôsobujú zlý dych z úst. Môže byť tiež sprevádzaná kovovou dochuťou po jedle.

Prehltnutie dychu

Medzi funkciou obličiek a problémom s plytkým dýchaním existuje veľký vzťah. Prehltnutie dychu môže byť spôsobené prebytočnou vodou v tele alebo anémiou. Oba tieto faktory môžu byť zase spôsobené abnormálnymi obličkami.

Opuch členkov, nôh a rúk

Nadmerná voda v tele spôsobená zlou funkciou obličiek spôsobuje opuch. Najjednoduchší spôsob, ako si to všimnúť, je v členkoch, nohách a rukách a niekedy dokonca aj na tvári.

Bolesť chrbta

Bolesťou na jednej strane vo výške kríža môže byť v skutočnosti bolesť obličiek. Ak bolesť pretrváva dlho alebo je vyžarovaná – poraďte sa s lekárom.

Vysoký tlak

Nadmerná voda v tele a zlá funkcia obličiek sú často príčinou zvýšeného tlaku. Je potrebné sledovať krvný tlak čo najčastejšie a znižovať množstvo soli v dennej strave.

Zmena močenia

Obličky sú zodpovedné za produkciu moču a odstránenie toxínov. Ak nefungujú správne, mení sa tiež moč:

  • Zvýšená potreba močenia v noci
  • Krv v moči
  • Pena v moči
  • Jemná farba moču

ZDROJ:kobieceinspiracje.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>