5 domácich liekov, ktoré vám pomôžu odstrániť vačky pod očami, budete vyzerať mladšie a zdravšie

Vrecká pod očami, alebo inými slovami, edém dolných viečok, sú spôsobené nahromadením tekutiny v podkožnom tkanive. Rozumieme, aké sú dôvody pre vaky pod očami, ako sa ich zbaviť a čo znamená z vakov pod očami, je lepšie používať doma.

Vačky pod očami sú ťažkým problémom

Vyzerali ste starší ako sú vaše roky? Dôvodom sú často vaky pod očami. Tu nie si sám. Mnoho ľudí čelí tomuto kozmetickému problému. Ich vzhľad je spravidla spojený s opuchom, laxitou pokožky v očných viečkach a tmavými kruhmi pod očami. Všetci majú jednu túžbu – čo najskôr sa zbaviť tohto problému!

Pred rozhodnutím o konkrétnom spôsobe liečby sa musí určiť príčina vakov pod očami. Najčastejšie sú poruchy únavy a spánku.

Najčastejšie príčiny vakov pod očami sú stres, zadržiavanie tekutín v tele, časté cestovanie, zneužívanie alkoholu, fajčenie a zlá výživa. Okrem toho sú alergie, ekzém, pigmentácia kože, niektoré lieky, slnečné lúče a dokonca dedičné predispozície tiež charakteristické príčiny vakov pod očami.

Na modernom trhu sú prostriedky na vačky pod očami bohaté, ale nie je potrebné utrácať na ne peniaze. Často vaky pod očami sú len kozmetický problém, ktorý si nevyžaduje špeciálnu liečbu.

Zbaviť sa tohto problému je jednoduché a doma. Niekoľko prírodných liekov, ktoré sú pre každého k dispozícii doma, spolu so zmenou životného štýlu, rýchlo prinesie výsledky. Ponúkame 5 najlepších liekov na vaky pod očami. Sú vašou odpoveďou na otázku, ako rýchlo a efektívne zbaviť vakov pod očami.

1. Studený stlačený ako jednoduchý prostriedok na vačky pod očami

Nízka teplota zužuje krvné cievy a znižuje nadúvanie. Upozornenie: Používaná voda by nemala byť ľadová.

Ako znížiť vaky pod očami studeným stlačením

 1. Namočte flanelovú tkaninu do studenej vody a naneste ju na horné a dolné viečka. Počas dňa opakujte tento postup niekoľkokrát.
 2. Do chladničky dajte pár kovových lyžičiek. Nechajte ich tam asi 30 minút. Do každého oka umiestnite lyžice s vypuklou stranou a držte ich v tejto polohe po dobu 10 minút. Pri zahriatí vymieňajte lyžice.
 3. Tlmiť očné viečka studenou vodou. Urobte to niekoľkokrát, kým opuch nezmizne.

2. Čajové aplikácie – prístupný prostriedok NA vačky pod očami

Čaj obsahuje antioxidanty, obnovuje pokožku v očnej oblasti a pomáha odstraňovať vaky pod očami. Čaj ovplyvňuje samotné príčiny vakov pod očami, chráni pokožku pred ultrafialovými lúčmi, spomaľuje proces starnutia.

Ako odstrániť vrecká pod očami s vreckami na čaj

 1. Zalejte 2 čajové vrecká s vriacou vodou na 3-5 minút.
 2. Ochlaďte čajové vrecká v chladničke. Bude to trvať 15-20 minút.
 3. Stlačte prebytočnú tekutinu zo sáčkov.
 4. Naneste vrecká na 15-30 minút. Tašky pod očami odídu.

Pri aplikáciách sa používajú vrecká čierneho a zeleného druhu čaju. Ale podľa štúdie publikovanej v The Journal of Advanced Pharmaceutical Technology Research je aktivita zeleného čaju vyššia ako čierny čaj. S najväčšou pravdepodobnosťou je to kvôli vyššiemu obsahu flavonoidov.

3. Bežná uhorka – osvedčený liek na vrecká pod očami

Protizápalový účinok uhorky odstraňuje opuch pod očami a opuch očných viečok.Má hydratačné, výživné a adstringentné vlastnosti, uhorka má priaznivý vplyv na pokožku.

Ako odstrániť vrecká pod očami pomocou uhorky

 1. Po prvé, ochlaďte zeleninu.
 2. Potom nakrájame na široké kruhy.
 3. Aplikujte na očné viečka 10-15 minút.

4. Kokosový olej – účinný prostriedok na vačky pod očami

Bohatý vo výživových vitamínoch a mineráloch, kokosový olej dokonale obnovuje jemnú pokožku a odstraňuje vačky pod očami. Kyselina laurová a ďalšie zložky oleja majú tiež protizápalové vlastnosti.

Podľa výsledkov štúdie prezentovanej na stranách časopisu Pharmaceutical Biology možno hovoriť o protizápalovom, analgetickom a antipyretickom účinku kokosového oleja z prvého lisovania.

Ako odstrániť vrecká pod očami kokosovým olejom

 1. Po ľahkých masážnych pohyboch naneste malé množstvo kokosového oleja z prvého za studena lisovaného na kožu okolo očí.
 2. Po pol hodine opláchnite olej studenou vodou.
 3. Ak je to možné, opakujte postup niekoľkokrát denne.

Berte na vedomie, že skôr ako vstúpite do postele, kokosový olej prvého lisovania za studena je dobre vtieraný do kože pod očami. Ráno umyte studenou vodou.

5. Odstráňte príčiny vakov pod očami pomocou aloe vera

Aloe vera dokonale vyživuje pokožku, dopuje ju vitamínom a minerálnym látkam a stimuluje produkciu kolagénu. Vďaka svojim protizápalovým vlastnostiam účinne pôsobí aloe vera na pokožku. Okrem toho spomaľuje starnutie pokožky, ktorá často spôsobuje vaky pod očami.

Ako čistiť vaky pod očami aloe vera

 1. Z čerstvého listu aloe vera, vydlabte želé-ako mäso.
 2. Jemne masírujte a naneste želé na problémové oblasti. Neklaďte gél do očí.
 3. Po 10 minútach opláchnite gél chladnou vodou.
 4. Opakujte 2-3 krát denne.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>