4 rituály hygieny úst vďaka, ktorým sa vyhnete častým stretnutiam s vašim zubárom

Je ústna hygiena súčasťou vášho každodenného rituálu? Ak nie, malo by byť. Vaše ústa sa hemžia baktériami, ktoré hľadajú cestu do krvného obehu. Aj keď väčšina baktérií v ústach je neškodná, je potrebné aktívne udržiavať čisté ústa, aby sa škodlivé baktérie nedostali do vášho systému.

Existuje silné spojenie medzi zdravým ústami a celkovým zdravím. Zlé zdravie úst sú spojené s chorobami ako cukrovka, reumatoidná artritída a Alzheimerova choroba. V niektorých štúdiách zlepšila liečba choroby orálne zdravie a liečba orálneho zdravia zlepšila príznaky choroby. 

Návšteva zubného lekára na pravidelné čistenie je základom každej stratégie dentálnej hygieny, starostlivosť o ústa by však mala byť súčasťou vášho každodenného života. Tu sú 4 spôsoby, ako doplniť starostlivosť, ktorú dostanete od svojho zubného lekára. 

1. Pravidelne čistite, aj keď je to nepohodlné

Každý vie, že pravidelné čistenie zubov je rozhodujúce pre udržanie čistoty úst a prevenciu zubného kazu, zápalu a ochorení ďasien. Nie vždy je však vhodné čistiť si zuby. Niekedy meškáte do práce alebo ste príliš unavení, aby ste si dokonca vyzdvihli zubnú kefku.

Ak zistíte, že preskočíte túto dôležitú úlohu, pretože ste príliš unavení alebo sa necítite vyvíjať úsilie, podvádzate sa zo zdravých úst. 

Keď idete ráno do kúpeľne, neodíďte, kým si nevyčistíte zuby. Nastavte si na telefóne upozornenie, aby ste si umyli zuby pred spaním. Do kúpeľňového zrkadla nalepte lepiacu poznámku. Čistenie zubov nie je úloha, ktorú by ste mali vynechať.

2. Zmeňte poradie rutinnej starostlivosti o ústa

Dávate si niť pred čistením zubov? Používate pred čistením ústnu vodu? Nech je vaša rutina akákoľvek, skúste ju zmeniť takto:

  • Najprv niť. Flossing je najúčinnejším spôsobom, ako odstrániť jedlo medzi zubami. Než začnete čistiť zuby, najskôr si nite z zubov vylejte čo najviac potravy.
  • Za druhé použite ústnu vodu. Použitím ústnej vody potom, čo ste flossed, vypudíte a odstránite väčšinu čiastočiek jedla pred čistením. Keď kefujete, vo vnútri úst sa bude nachádzať menej čiastočiek jedla.
  • Kekaa tretia. Po odstránení čiastočiek jedla bude čistenie účinnejšie a nehrozí, že sa čiastočky jedla odtlačia späť medzi zuby.
  • Naposledy použite ústnu vodu. Ak chcete skutočne čisté ústa, použite naposledy ústnu vodu po vyčistení úst. Eliminujete posledné uvoľnené častice jedla a budete mať sviežu čistú chuť v ústach. Prípadne môžete vypláchnuť ústa vodou.

Ďalšou výhodou pre zmenu vašej rutiny je porušenie monotónnosti. Ak sú pre vás rutiny nudné, zmena spôsobu, akým sa staráte o svoje ústa, zníži uchopenie za úlohu.

3. Na ničenie škodlivých baktérií použite kokosový olej

Kokosový olej sa skladá z triglyceridov so stredne dlhým reťazcom vrátane kyseliny laurovej. Ukázalo sa, že kyselina laurová ničí škodlivé baktérie, huby a vírusy v ľudskom tele. Aby ste mohli využiť tento efekt, musíte začať ťahať olej.

Kokosový olej sa odporúča, pretože zo všetkých mastných kyselín sa ukázalo, že kyselina laurová je najúčinnejšia proti rôznym orálnym mikroorganizmom.

4. Použite gumový stimulátor

Používa na odstránenie zubného povlaku a čiastočiek jedla z línie ďasien. Tento nástroj môžete použiť na výber väčších medzier medzi zubami alebo na odstránenie jedla okolo čiastočne prepuknutých zubov múdrosti. 

Ak skutočne hľadáte spôsoby, ako ísť ďalej, použite gumový stimulátor na jemnú masáž línie ďasien a medzier medzi všetkými zubami. Zubní lekári tvrdia, že pri masáži ďasien sa zvyšuje prietok krvi, ktorý do tejto oblasti vnáša kyslík, čo by mohlo zabiť škodlivé baktérie, ktoré prospievajú v anaeróbnych prostrediach.

Držte sa zubára, ktorého poznáte a ktorému dôverujete

Ak chcete čo najviac využiť svoje úsilie pri čistení, uistite sa, že máte zubára, ktorému môžete veriť. Začnite pravidelne čistiť zuby a ukážte sa pri nasledujúcej kontrole s dostatočne čistými zubami, aby ste na svojho zubára zapôsobili.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku. Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výlučne po konzultácii s vašim lekárom.

ZDROJ:

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>