4 presné príznaky a varovné signály, ako okamžite zistíte, že človek má dnes mozgovú príhodu

Môžete si predstaviť obraz živo. Pôjdete v deň voľna do mestského parku. Teplota je stále ako v lete, slnko dobre zohreje. Môžete jesť zmrzlinu, hovoriť o niečom s priateľom na telefóne. Pred vami prichádza starší muž. Náhle sa zakopne a padá na zem.

Úzkostný príbeh, nie? Poďme pokračovať. Spustíte sa k nemu, aby ste zistili, či je všetko v poriadku. On odrádza, hovorí, všetko je v poriadku, len sa potkol. Z nejakého dôvodu mu veríte. Každý si necháte svoju vlastnú cestu. Večer tento muž zomrie z mŕtvice.

A čo bolo potrebné spoznať je primárne príznaky tohoto strašného nešťastia, ktoré kosí starých aj mladých. Celá záležitosť je poznať ich, tieto znaky. A presvedčte osobu, aby zložila niekoľko jednoduchých testov. Čokoľvek môže povedať, ľudský život je v stávke.

Príznaky a príznaky mŕtvice

Nastane náhla mozgová príhoda. Vždy bude existovať jeden alebo viac príznakov mozgovej príhody, ktoré signalizujú telu, že problémy s ním čoskoro prídu. Len človek, ktorý nie je zvyknutý počúvať sám, môže ľahko vynechať.

Ak máte starších príbuzných, budú veľmi dôležité nasledujúce informácie. Prečítajte si a zapamätajte si tieto štyri príznaky, pomocou ktorých môžete určiť, či osoba bude mať mozgovú príhodu a či potrebuje lekársku pomoc.

  1. Požiadajte osobu, od ktorej máte podozrenie na stav pred mozgovou príhodou, aby ste sa široko usmiala. Niekedy to nie je ľahké a v priebehu sú to presvedčenia a triky ako: „Smile na krásnu ženu.“ Určite stojí! Osoba s mŕtvicou sa nedokáže usmievať alebo s veľkými ťažkosťami rozhnevať.
  2. Opýtajte sa muža, ktorý práve padol, pretože údajne narazil, vypísal dlhú jasnú frázu. Prípadne ťažké, hlavná vec je, že je dlhšia ako tri slová. Napríklad toto: „Bol som závislý na vlastných nohách a padol, ale teraz som v poriadku.“ Človek v predbežnom stave nemôže zreteľne vysloviť dlhú frázu.
  3. Opýtajte sa človeka, ktorý sa cíti divne, aby nad hlavou zdvihol ruky. Ak bude mať čoskoro mŕtvicu, dokonca taká jednoduchá akcia nebude schopná vykonať, a ak bude schopný, len čiastočne.
  4. Požiadajte osobu, ktorá sa stala chorým, aby si vytiahla svoj jazyk. Niekedy je to potrebné najprv uviesť – mnohí ľudia sa cítia nepríjemne a cítia sa nepríjemne. Jazyk osoby postihnutej mŕtvicou bude ohýbaný.

Ak nájdete aspoň jedno z týchto znakov u osoby v pokročilom veku, urgentne ho vezmite do nemocnice. Zavolajte sanitku, varujte pred aktuálnou situáciou lekárov. Vedia presne, čo robiť.

Existuje niekoľko príznakov, ktoré si ľudia všimnú skôr, ako sa ich stav zhorší. Tieto príznaky zahŕňajú necitlivosť v prstoch alebo celých končatín, závraty, bolesti hlavy, silnú nevoľnosť a prudký pokles zraku u jedného alebo oboch očí.

Výsledkom vašej vytrvalosti môže byť spása života milovaného. Alebo cudzinec.

Zdieľajte tento článok so všetkými priateľmi a priateľmi v sociálnych sieťach. Podľa štatistík je táto informácia nevyhnutná pre každú desiatu osobu.

ZDROJ:takprosto.cc

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>