4 dôvody zadržiavania vody v tele. Objavte 4 spôsoby, ako sa jej zbaviť

Príznaky zadržiavania vody v tele sú zvyčajne podobné u každého z nás. Zvyšuje sa hmotnosť, okolo členkov sú opuchy, cítime sa opuchnuté a unavené. Najčastejšie sa tento problém týka nás, žien a je podporovaný naším životným štýlom, zlou stravou, nízkym príjmom tekutín. Niekedy to však môže byť kvôli chorobe alebo hormonálnym výkyvom. Pozrime sa, čo podporuje zadržiavanie vody a ako sa toho môžeme zbaviť.

Čo spôsobuje zadržiavanie tekutín?

 • Soľ a sodík

Príliš veľa soli v našej strave môže prispieť k zadržiavaniu vody. Podľa WHO by denný príjem soli nemal prekročiť 5 gramov, čo zodpovedá 2 gramom sodíka.

 • Chudnutie chudnutie a nedostatok vody

Zlá a veľmi obmedzujúca strava môže v tele spôsobiť väzbu vody. Ak nezabezpečíme správne množstvo bielkovín, fyziologické tekutiny preniknú cez krv a lymfatické cievy a spôsobia opuch. Príliš málo pitnej vody znamená, že naše telo, ktoré sa chce brániť proti dehydratácii , sa nezbaví nahromadených tekutín.

 • Žiadny pohyb

Nízka fyzická aktivitasedavý spôsob života, spomaľuje krvný obeh. Zlá cirkulácia však vedie k stagnácii tekutín v tkanivách a opuchom v dolných častiach tela.

 • Hormóny

Zvýšené hladiny estrogénov má vplyv na zadržiavanie vody v tele. Je to prirodzený proces a zvyčajne sa vyskytuje pred menštruáciou . Používanie antikoncepcie však znamená, že hladiny estrogénu sa neustále zvyšujú a hromadenie vody v tele bude chronickým stavom.

Ako sa zbaviť prebytočnej vody?

 • Diéta

Zmena stravy bude veľmi účinná zbraň . Nejde iba o zníženie príjmu soli, ale aj o vysoko spracované výrobky, mastné mäso a žlté syry. Jedzte veľké množstvo zeleniny a ovocia bohatého na draslík, ktoré odstraňujú škodlivé účinky sodíka. Do stravy môžeme zaradiť diuretiká, ako je melón, melón, petržlen, zeler, uhorky a paradajky.

 • Pitná voda

Dospelý by mal telu dodať najmenej dva litre tekutiny denne. Najlepšie je dosiahnuť minerálnu vodu s nízkym obsahom sodíka. Aby telo neskladovalo vodu, malo by byť dodávané v malých dávkach v krátkych intervaloch.

 • Ošetrenie

Nebojme sa používať tretiu stranu ani špeciálne vybavenieVerejnosť je teraz k dispozícii rolletické masážne zariadenie Špeciálne valce sa pohybujú určitou rýchlosťou v smere lymfatického obehu, aby sa zlepšil jeho odtok . Takáto masáž pomôže nielen zbaviť sa vody z tela, ale tiež tvaruje postavu a spevňuje pokožku.

 • Viac prevádzky

Fyzická aktivita však bude najlepším riešením. Denná časť cvičenia zlepší náš obeh. Nemusí to byť špeciálne cvičenie, nie je potrebné navštevovať telocvičňu. Všetko, čo musíte urobiť, je zmeniť svoje návyky, ísť hore po schodoch namiesto toho, aby ste jazdili na výťahu, choďte do práce na nohách, natiahnite nohy počas dlhej práce za stolom . Tiež sa oplatí ušetriť pol hodiny počas dňa na prechádzku.

Pamätajme, že dlhotrvajúci nadbytok vody v tele môže byť signálom toho, že sa deje niečo zlé. Môže to naznačovať:

 • Srdcové zlyhanie
 • Ochorenie obličiek
 • hypotyreóza
 • Ochorenie pečene

Je lepšie sa uchýliť k dehydratácii, čo môže maskovať vážny problém. Ak napriek vyššie uvedeným metódam nevidíte výsledky, okamžite vyhľadajte lekára.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>