10 príznakov ochorenia obličiek: tichý vrah, ktorého by ste nikdy nemali ignorovať, buďte pozorní na príznaky a zachyťte ich v ranom štádiu

Musíte to vedieť!

Vaše  obličky  hrajú dôležitú úlohu vo vašom zdraví, ale môže byť ťažké odhaliť, že niečo nie je v poriadku s nimi. Ide o vnútorné orgány a ľudia zriedkavo vedia, ako sa ich obličky cítia alebo fungujú.

 Aby ste vždy vedeli, že sú v poriadku, musíte mať nasledujúce informácie:

Problémy s močením
Môže to zahŕňať potrebu vstávať v noci, so silnou túžbou močiť a tmavý, penivý alebo krvavý moč. To môže tiež zahŕňať bolesť alebo pálenie pri močení.

Opuch v členkoch
Opuch alebo nadúvanie spôsobené zadržiavaním tekutín. To sa najčastejšie vyskytuje na nohách a členkoch, ale môže zahŕňať tvár, ruky a iné oblasti.

Únava
Ak ste stále unavení, bez ohľadu na to, koľko odpočívate, môže to byť anémia. Zhoršená funkcia obličiek prispieva k anémii. Dokonca aj bez anémie, neschopnosť správne odstrániť toxíny vám môže mať menej energie.

Závraty a problémy s koncentráciou
Toto môže byť vedľajším účinkom anémie a dôrazne sa odporúča, aby ste ju skontrolovali lekárom.

Bolesť chrbta bez známej príčiny
Ak sa z vášho chrbta z ničoho nepoškodí, môže to byť spôsobené problémami s obličkami. To platí najmä pre bolesť v dolnej časti chrbta.

Svrbenie a iné kožné problémy

Svrbenie, nevysvetliteľné vyrážky a iné kožné problémy môžu byť spôsobené ochorením obličiek. Koža je najväčším orgánom v tele a má dôležité funkcie pre sprostredkovanie vzťahu vášho tela k vonkajšiemu svetu. Vezmite príznaky kože vážne.

Vôňa amoniaku
Ochorenie obličiek spôsobuje, že telo nesprávne zničí odpad, čo vedie k prebytku močoviny v krvi. To môže viesť k zápachu amoniaku.

Nevoľnosť alebo zvracanie
Keď obličky nespĺňajú svoju prácu, začne sa v telesných tkanivách hromadiť škodlivý odpad. Keď sa odpad oneskorí, telo sa zúfalo snaží odstrániť. Jedným z výsledkov môže byť zvracanie. Nevysvetliteľná nevoľnosť a zvracanie je závažný dôvod kontroly obličiek.

Pocit chladu po dlhú dobu
To môže byť buď príznakom anémie, alebo horúčka. Ako bolo uvedené vyššie, ochorenie obličiek prispieva k anémii. Ak je spojená s infekciou, môže to viesť aj k horúčke.

Nekonzistentné dýchanie
Obtiažne dýchanie môže byť spôsobené buď zvýšením tekutiny v pľúcach alebo anémiou. Ochorenie obličiek môže spôsobiť obe tieto problémy. Problémy s pľúcami sú vždy vážnym problémom a mali by byť skontrolované lekárom.

Nedovoľte, aby vás postretlo ochorenie obličiek. Buďte pozorní na príznaky a zachyťte ich v ranom štádiu.

ZDROJ:tutvse.info

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>