Zmiešate tieto 3 zložky, dajte si na svoju pleť a už nikdy sa neobjednáte svojej kozmetičke

Zelená tvár zvyčajne nie je pozitívnou vecou, ​​ale keď použijete túto výživnú spirulinskú masku, je to fajn. Je plná výživy, aby vaša pokožka bola žiarivá a čerstvá. Je to skvelé pre všetky typy pleti, od akné náchylnej až po suchú.

Spirulina

Tieto zelené riasy sú bohaté na bielkoviny, železo, antioxidanty, horčík a b-vitamíny. Má viac ako 26-násobok množstva vápnika ako v mlieku a považuje sa za najživšiu potravu na planéte. Antioxidanty pomáhajú predchádzať starnutiu a vráskám pre mladšiu vyzerajúcu pleť. Naozaj dáva koži podporu živín pre zdravšie, lepšie vyzerajúcej pokožky, a je to tiež skvelé pre akné náchylnú kožu.

Prírodný med

 Je to upokojujúce a regenerujúce pre pokožku a dokonca sa používa na liečenie popálenín. Má prirodzené antibakteriálne vlastnosti, ktoré robí skvelé na čistenie pokožky a zostáva jasná. Tiež pôsobí ako hydratačný prostriedok, ktorý udržuje pokožku jemnú a pružnú.

Jogurt

Možno viete, že jogurt je plný črevných zdravých probiotík, ale tieto dobré škvrny baktérií tiež vyživujú pokožku. Jogurt prirodzene obsahuje kyselinu mliečnu, alfa hydroxykyselinu, ktorá pomáha prirodzene dokáže exfoliovať odumreté kožné bunky. To zase odhaľuje sviežu, zdravú pokožku a pomáha znižovať vzhľad vrások a starnúcej pokožky.

Esenciálne oleje

Existuje toľko rôznych éterických olejov s toľkými rôznymi spôsobmi použitia. Niektoré esenciálne oleje môžu byť príliš dráždivé pre citlivú pokožku na tvári, hoci, preto si vyberte starostlivo éterické oleje a použite nosný olej v prípade potreby. Obľúbené sú muškát, kadidlo a levanduľa. Tieto éterické oleje pomáhajú obnoviť a omladiť pokožku a tiež bojovať proti starnutiu pokožky. Spirulina v tejto tvárovej maske vôňa trochu silná, takže esenciálny olej nielen pomáha zlepšiť vašu pokožku, ale robí vôňu masky príjemnú.

Ako urobiť Super maska ​​na tvár

zloženie:

  • ¾ lyžice prášku spiruliny
  • 1 lyžička syrového medu
  • 1 lyžička hladkého, nesladeného jogurtu
  • 1 kvapka geranium éterický olej, môže tiež použiť kadidlo, levanduľa

Inštrukcie:

  1. V malej sklenenej miske kombinujte všetky zložky. Zmiešajte a premiešajte, až kým sa dôkladne nezmiešajú. Pri miešaní sa trochu zahustí.
  2. Ak chcete používať, veľkoryso naneste masku na tvár prstami, vyhýbajte sa oblasti očí. Môžete tiež použiť kefu pre rovnomernejšie použitie. Nechajte 10-15 minút.
  3. Umyte horúcou vodou a pokračujte v režime starostlivosti o pleť normálne.

Tento recept je dosť pre 2 aplikácie masky. Uchovávajte v chladničke po dobu 2 dní, nechajte ju vychladnúť na izbovú teplotu predtým, ako ju znova použijete, pretože med môže stuhnúť.

ZDROJ:naturallivingideas.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>