Zbavte sa popraskanej kože na tele a prinavráťte jej pružnosť

VS pribúdajúcim vekom stráca pokožka svoju pružnosť. Často je hrubšia a suchá, môže dochádzať k vzniku jej trhlín.

Ak je pokožka vysušená, existuje niekoľko spôsobov, ako ju vrátiť do formy.

Životné prostredie

Napríklad v zime má koža tendenciu vysychať. Je to spôsobené vnútorným vykurovaním, ktoré vedie k extrémne suchému vzduchu s nízkou vlhkosťou. Takto vzniknutá suchá pokožka je opäť veľmi náchylná k tvorbe prasklín.

Zvláčňujúce kúpele

Do vody pridávajte mandľový alebo avokádový olej. Ak už máte veľmi suchú, popraskanú pokožku použite kukui olej, ktorý je na poškodenú suchú pokožku ako stvorený . Je však dôležité, aby kúpeľ netrval dlhšie ako 10 minút a nebola moc teplá voda. Účinné sú aj ovsené vločky, ktoré pokožku zvláčnia.

Premasťovanie 

Ak máte suchú a popraskanú pokožku, denne ju premazávajte mastnými krémami. V tvári s nimi ale zaobchádzajte opatrne, ich použitie môže viesť k upchatiu pórov alebo vzniku akné.
Ak trpíte popraskanou pokožkou, príliš časté pemzovanie a peeling pre vás nie sú vhodné. Môžete si kvôli nim privodiť drobné poranenia a trhliny.

Aj tieto bylinky vám pomôžu:

  • Borák lekársky
  • Pagaštan , Jojoba
  • Kakaovník , Konope
  • Ochmet

Kedy je potrebné vyhľadať lekára?

Keď sa problémy s pokožkou vlečú príliš dlho a nie ste schopní sa ich zbaviť, je vhodné poradiť sa s kožným lekárom. Rovnako ak sú trhliny kože hlboké a krvácajú alebo javia známky infekcie. Pozorní k svojej pokožke by mali byť aj pacienti s chorobami obličiek, štítnej žľazy alebo s cukrovkou.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>