Zápal sedacieho nervu je veľký zdravotný problém, ale dá sa mu pomôcť, tento pán vám ukáže, ako

Predtým, než začnete liečbu liekmi alebo špeciálnymi cvičeniami, mali by ste zistiť príčinu zápalu sedacieho nervu.

Príznaky tohto ochorenia sú: bolesť v dolnej časti chrbta syndróm (môže ísť do zadku, stehna, lýtka a chodidla), mravenčenie alebo pálenie kože, ťažkosťami pri pohybe a horúčka.

Pacientom ktorým lekár nezakázal cvičiť, ponúkame sadu špeciálnych cvičení. Budú skvelý doplnok k základnému ošetreniu a urýchli proces hojenia.

Cvičenie 1

Vykonajte cvičenia, ležiaci na chrbte. Pokrčte pravú nohu v kolene, chyťte a pritiahnite čo najviac do žalúdka.  Držte túto pozíciu po dobu 10-15 sekúnd. Opakujte cvičenie s ľavou nohou.

Cvičenie 2
Ležiaci na chrbte, ohnite ľavú nohu v kolene a členku pravej nohy položte na ľavé koleno. Držte túto pozíciu po dobu 10-15 sekúnd. Opakujte cvičenie, zmena polôh nôh.

Cvičenie 3
Ostante ležať . Pokrčte kolená a predkolenia , pritlačte oboma rukami a snažte sa ich pritianúť čo najviac k bruchu. Držte túto pozíciu po dobu 10-15 sekúnd.

Cvičenie 4
So skríženými nohami a zostane v tejto polohe po dobu 10-15 sekúnd. Bola vymenená nohy a opakujte.

Cvičenie 5
S pokrčenými nohami, si sadnite na päty,  potom nakloňte telo, takže sa dotknete čelom na podložku alebo špeciálny valec. Držte túto pozíciu po dobu 10-15 sekúnd.

Cvičenie 6
Skúste cvičenie, seďte na pätách. Natiahnite pravú nohu, a snažte sa vytiahnuť rukami dopredu. Zostaňte v tejto pozícii po dobu 10-15 sekúnd, potom opakujte na ľavú nohu.

Cvičenie 7
Skúste cvičenie, seďte na pätách. Maximálny sklon tela, snažte sa dotknúť brucho stehná. Preložte si pravú ruku do strany, ako je vidieť na fotografii. Zostaňte v tejto pozícii po dobu 10-15 sekúnd, potom opakujte cvičenie pre pravú ruku.

Pozrite sa na video špeciálnych cvikov.

ZDROJ:TAKPROSTO.CC

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>