Viete koľko vajec môžete zjesť bez toho, aby ste škodili svojmu zdraviu? Hneď sa všetko dozviete…

Niektorí veria, že vajcia sú nevyhnutnou potravinou pre telo, zatiaľ čo iní nie… Dohady a názory vedcov o výhodách a rizikách vajec sa neustále menia. Čo robiť: obmedziť ich spotrebu, alebo dokonca zo stravy vylúčiť?

Väčšina názorov od odborníkov je, že vajcia môžu jesť aj diabetici a alergici.

Prečo je dôležité jesť vajcia:

Zdroj proteínu

Vaječné bielkoviny sa v tele dokonale absorbujú. Tieto bielkoviny sú potrebné, pre rast svalovej hmoty.Tiež, použitie iba jedného vajcia denne podporuje chudnutie. Potraviny s vysokým obsahom bielkovín nasýtia vaše telo a zlepšujú látkovú výmenu. Sú vhodné pre zníženie chuti do jedla, odborníci na výživu odporúčajú jesť vajcia v dopoludňajších hodinách.

Vaječné vitamíny

Jedno vajce obsahuje približne 5% vitamínu A a 10% vitamínu D. Tento produkt tiež obsahuje zinok, jód, železo, fosfor a retinol.Uistite sa, že vajcia sú liekom pre zdravé oči. Vajcia sú bohaté na antioxidant luteín, ktorý znižuje riziko vzniku makulárnej degenerácie, a vitamín A, ktorý zabraňuje narušeniu vnímaných farieb a zraku v tme.

Zlepšovanie mozgovej aktivity

Cholín, ktorý je obsiahnutý vo vajciach – je látka, ktorá je veľmi užitočná pre váš mozog. Cholín pomáha k zlepšeniu pamäti a rozvíja vaše myslenie.

Pre silné kosti 

Osteoporóza – choroba, ktorá narúša mnoho ľudí. Predpokladá sa, že tieto proteínové produkty prispievajú k vylučovaniu vápnika z tela. Ale vedci z kanadskej asociácie osteoporózy preukázali, že odporúčané množstvo bielkovín nemá vplyv na tonto proces. Jedno vajce denne vám neublíži!

Znižuje riziko aterosklerózy

Mnohí z nás už počuli, že vajcia by sa nemali jesť, pretože zvyšujú hladinu cholesterolu v krvi. Ale v skutočnosti fosfatídy, ktoré vajcia obsahujú, bránia tvorbe plakov v krvných cievach, čo spôsobuje aterosklerózy.

Už veríte, že vajcia sú naozaj veľmi užitočný produkt pre vaše zdravie a krásu.

ZDROJ : sovkusom.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>