Vedci konečne dokázali, to čo ja už dlhé roky tvrdím svojmu manželovi- ženy potrebujú dlhší spánok, ako muži

Ďakujem vám za tento výskum z University of Duke (Severná Karolína, USA). Nakoniec vysvetlili, prečo potrebujeme dobrý sen. Na rozdiel od mužov.

Nová štúdia skúmala vzťah medzi spánkom a zdravím 210 zdravých mužov a žien vo veku 18 až 65 rokov. Vedci boli presvedčení, že kvalita spánku ovplyvňuje vývoj dlhodobých zdravotných problémov, ako sú srdcové choroby, hypertenzia a cukrovka. Frekvencia týchto problémov sa zvyšuje s nedostatkom spánku. Ale to sa deje len u žien! Špatný spánok tiež prispieva k prírastku hmotnosti. Ale, ako viete, táto spojitosť je tiež vysledovateľná len medzi spravodlivejším pohlavím.

Preto sa ukazuje, že zdravie mužov netrpí zlým spánkom. Dostávajú svoje „rany“ kvôli iným faktorom. A na zdravie žien má nedostatok spánku silný vplyv. To vedie k prírastku hmotnosti a mnohým zdravotným problémom.

Teraz môžeme pokojne požiadať nášho partnera o raňajky v posteli, pretože potreba ďalších minút spánku je pre nás vedecky opodstatnená.

ZDROJ:mycharm.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>