V jednom pohári som zmiešal soľ s cukrom. Budete prekvapení, keď zistíte, prečo

Spánok je jednou z blaženosti, ktorú každý má. Ale bohužiaľ, všetci sme so situáciou oboznámení: prehadzovanie celú noc, pohľad na strop, vzhľadom na minulosť a budúcnosť, až kým slnko lúča nevystúpi z okna.

Prečo sa vyskytuje tento nepríjemný stav a ako tomu zabrániť? 

Prečítajte si, pretože budeme hovoriť o tom, ako sa s týmto problémom zaoberať len jednoduchými produktmi!

Najčastejšie príčiny nespavosti

Nespavosť sa často prejavuje pod vplyvom stresu, depresie, úzkosti o pracovné a rodinné problémy. Z tohto dôvodu nie je mozog uvoľnený, funguje to celú dobu, pretože zažívate súčasnú situáciu alebo sa obávate o ďalší deň.

Nespavosť je tiež vyvolaná rôznymi liekmi, najmä srdcovými, analgetickými a protizápalovými. Niektoré však môžu na začiatku spôsobiť ospalosť.

Koľko spánku potrebujeme?

Spánok je podobný nabíjaniu batérie mobilného telefónu. Práve na rozdiel od gadgetu, ktorý za jednu hodinu zaťažuje, naše telo potrebuje približne 8 hodín na úplné nabitie.

Čím viac spíme, tým je produktívnejší náš deň. A hoci mnohí veria, že je možné kompenzovať chýbajúce hodiny spánku so šálkou kávy, nie je to tak. Budete cítiť krátku energiu, ale po chvíli bude váš stav ešte horší!

Prevencia porúch spánku

Majte aktívny životný štýl, ale nepreháňajte ho. Pokúste sa vyhnúť stresovým situáciám.

Zbavte sa zlých návykov, vyberte si zdravé jedlo, pite bylinné čaje.

Vypočítajte podmienky spánku: posteľ by mala byť pohodlná, svetlo by malo byť stlmené a vzduch čerstvý a chladný.

Prejdite sa pred ležaním namiesto sledovania televízie alebo sedenia na počítači.

Správny prostriedok na nespavosť

Sme zvyknutí považovať soľ a cukor za nepriateľov našej postavy a za zdravie ako celok. Pomôžu vám však zabudnúť na problémy so spánkom! Stačí jednu čajovú lyžičku morskej soli (najlepšie ružovú) s 5 čajovými lyžičkami hnedého cukru a každý deň skonzumujte 1/2 čajovej lyžičky, ak nemôžete zaspať. Môžete mať jednoduchú soľ a cukor – účinok sa nemení.

Spávať budete pokojne celú noc a budete potom energický. Imunitný systém tela sa obnoví. Bolesti hlavy zmiznú, energetické hladiny, serotonín a elektrolyty sa zvýšia. Okrem toho vám táto zmes ochráni pred stresom a znižuje hladiny kortizolu.

Útek z nespavosti je jednoduchý: prehodnoťte svoje každodenné návyky, dobre vetrajte miestnosť a spite aspoň 8 hodín. A ak stále nemôžete zaspať – neváhajte využiť náš recept a povedzte svojim priateľom o ňom!

ZDROJ:feelhealthylife.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>