Tu je dôvod, prečo ľudia, ktorí trpia migrénami by mali konzumovať hroznové šťavy

Niekedy migréna bolesť hlavy môže byť taká zlá, že spôsobuje citlivosť na zvuk a svetlo, nevoľnosť a vracanie. Niekedy sa môžete stretnúť s varovnými príznakmi, že migréna sa blíži, ako keby máte stuhnutý krk, hnačku, zápchu, nutkanie na potraviny, náladovosť alebo depresiu.

Ak trpíte migrénami, poraďte sa so svojím lekárom, aby ste sa dozvedeli viac o tom, aké sú konkrétne príčiny vašej migrény, ako aj o tom, čo s tým robiť.

Najčastejšie príčiny migrény

Väčšina ľudí, ktorí majú migrény, má chemickú nerovnováhu v mozgu. Menovite majú nízke hladiny serotonínu, čo vedie k silnej bolesti. Taktiež tlak vzduchu v dôsledku počasia môže spôsobiť silnú bolesť.

Keď preskočíte jedlo, pravdepodobne vám chýbajú živiny potrebné pre dobré zdravie. Pokiaľ ide o migrénové bolesti hlavy, existuje korelácia medzi migrénou a deficitom vitamínu B12 a / alebo riboflavínu. Mnohé štúdie zistili, že pravidelné užívanie riboflavínu môže pomôcť znížiť migrény o päťdesiat percent.

Hroznová šťava môže pomôcť zmierniť a zabrániť migréne

Aj keď víno môže prispievať k migréne, hroznová šťava patrí medzi najlepšie spôsoby na zmiernenie bolesti a prevenciu migrény. Hrozno je bohaté na vitamín B12 a vitamín C. Semená hrozna sú tiež dobrým zdrojom riboflavínu. Okrem prevencie a zmierňovania migrény môžu tiež poskytnúť neuveriteľný prínos pre vaše telo, ako zlepšenie funkcie pečene.

Nesmiete nakupovať hroznovú šťavu z obchodu, pretože neobsahuje semená, ktoré majú riboflavín a zvyčajne obsahujú cukor. Mali by ste si vyrobiť vlastnú hroznovú šťavu doma, aby ste získali maximálne výhody.

Domáca hroznová šťava na úľavu od migrény

Odstráňte hrozno zo stoniek a umyte ich pod vodou.

Použite mixér na ich rozdrvenie.

Ovarte ich v hrnci na sporáku počas desiatich minút v strednom ohni. V prípade, že sa začnú zhlukovať, rozbite ich, náradím, ktoré používate na zemiakovú kašu.

Preceďte a prelejte do fľaše alebo inej sklennej nádoby.

Dajte šťavu do chladničky, aby sa ochladila.

Užite si to!

ZDROJ:positivethingsonly.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>