Tieto TOP potraviny obsahujú silné prísady a živiny, ktoré udržujú vašu pokožku pružnú a hladkú

Niektoré potraviny obsahujú silné prísady a živiny, ktoré udržujú pružnosť a hladkosť pokožky a pomáhajú bojovať proti poškodeniu spôsobenému vekom a udržujú pokožku čerstvú a zdravú.

Vlašské orechy

Vďaka prírodným mastným kyselinám a minerálom môžu vlašské orechy zjemniť pokožku a dokonca aj vašu pleť (hrsť párkrát týždenne prinesie skvelé výsledky).

Jogurt

Pretože je plný bielkovín, vápnika a vitamínov, jogurt môže zabrániť budúcim vráskam, urobiť zdravšiu pokožku a dodá vám prirodzenú žiaru! Jogurt je vynikajúci a je vhodný aj pre vaše telo, nielen pre pokožku.

Tmavá čokoláda

Kakao obsahuje hydratačné živiny a obsahuje antioxidanty, vďaka ktorým je vaša pokožka jasnejšia a jasnejšia (najlepšie výsledky dosiahnete pár štvorcov zo 70% kakaovej čokolády).

Listová zelenina

Kapusta, brokolica, karfiol, ružičkový kel, listový šalát a špenát vám dodajú viac živín a minimálne množstvo kalórií ako akákoľvek iná potravina. Okrem toho, že tieto druhy zeleniny sú extrémne zdravé, pôsobia proti rakovine a pomáhajú predísť srdcovým ochoreniam, obsahujú aj veľké množstvo látok, ktoré chránia bunkovú DNA pred poškodením.

Bobuľoviny

Všetky bobule, najmä čučoriedky, sú bohaté na vitamíny a antioxidanty, ktoré bojujú s voľnými radikálmi a spôsobujú žiarenie vašej pokožky. Sú plné výživných látok, ktoré bránia budúcim zlomeninám a tmavým očným taškám. Ovocný kokteil s čerstvými bobuľami je vynikajúci pre všetky typy pleti.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku. Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výlučne po konzultácii s vašim lekárom.

ZDROJ.womendailymagazine.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>