Tieto jednoduché triky fungujú a veľmi rýchlo vás zbavia suchých a začervenaných očí

Suché oči môžu spôsobiť veľa nepohodlia. Nielen, že videnie je rozmazané, ale tiež spôsobuje pocit pálenia, sčervenanie očí a neustále lepenie očných viečok. Existuje však niekoľko spôsobov, ktorými môžete vyliečiť suchosť; mať zdravú výživu je jedným z nich. Podľa poradcu Nutritionist, Dr. Rupali Datta, „s  vitamínom A a vitamínom C bohaté jedlá môžu byť naozaj zdravé pre vaše oči. Najmä vitamín A, pretože poskytuje beta karotén. Pridajte do svojej stravy zelenú zeleninu spolu s nevyhnutnými minerálmi, pretože tieto potraviny vám poskytnú dostatok beta karoténu a zdravých vitamínov. „Suché oči môžu byť tiež kvôli nedostatku mastných kyselín v strave. -3 mastných kyselín môže zvýšiť produkciu vody vo vašich očiach, čo môže zase pomôcť lepšiemu mazaniu. Tak je spôsob, ako sa môžete zbaviť suchých očí prirodzeným spôsobom. Čítajte ďalej, aby ste o nich vedeli viac.

Kokosový olej

Kokosový olej je všestranná zložka, pretože má viacero výhod a použití. Má protizápalové a zvlhčovacie činidlá, ktoré pomáhajú udržiavať výživu suchých očí. Vezmite 2-3 kvapky kokosového oleja a potrite ho na vašich očiach asi 2-3 minúty. Počkajte, až koža úplne absorbuje olej. Po niekoľkých minútach opäť zopakujte postup a dávajte si pozor na výsledky!

 Uhorka

Aby ste sa vyhli svrbeniu a sčervenaniu, vezmite si plátok a umiestnite ho na oči asi na 15 minút. Uhorka je vynikajúcim zdrojom vitamínu A, ktorý je vynikajúcim prostriedkom na suché oči.

Jogurt

Jogurt je bohatým zdrojom vitamínu D, B a A. Maska z jogurtu každý deň môže vyliečiť svrbenie a poskytne vám správnu výživu okolo očí.

Žmurkanie očami

Slzy sú nevyhnutné pre udržanie zdravia prednom povrchu očí. Pravidelné žmurkanie očí môže stimulovať tok sĺz, čo môže pomôcť udržať vlhkosť.

Teplá tkanina

Jeden z najprirodzenejších spôsobov, ako vyliečiť suché oči, je pomocou teplej handričky. Vezmite naozaj mäkkú handričku a ponorte ju do misy s horúcou vodou. Vezmite látku z misy a vytlačte zostávajúcu vodu. Akonáhle sa to stane, stlačte priložte látku na vaše oči asi na 7-8 minút. Horúca voda zvýši krvný obeh okolo očí, čo stimuluje mazanie.
Takže ak sa stanete jedným z tých, ktorí trpia syndrómom suchého oka, potom môžete vyskúšať tieto lieky doma, aby ste dostali úľavu.

ZDROJ:food.ndtv.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>