Surový med + kokosový olej a škorica = domáce pastilky na kašeľ, ktoré vám pomôžu ušetriť návštevu lekára

Zdá sa, že choroba prechádza našou prácou a školami, bez ohľadu na to, čo robíme, aby sme jej zabránili. V skutočnosti sa stalo nemožným vyhnúť sa chybám a väčšina z nás to nakoniec trpí.

Aj keď maloobchodné lieky nám môžu pomôcť vyrovnať sa so sezónnymi chorobami, väčšina z nich je plná prísad a chemikálií, ktoré môžu byť pre organizmus škodlivé. Ale nechceli by ste sa radšej vyhnúť chrípke a prechladnutiu?

Domáce prírodné pastilky na kašeľ

Ak už pociťujete príznaky malého prechladnutia alebo len podniknete preventívne opatrenia, keďže sa vírus šíri medzi priateľmi a členmi rodiny, tieto úžasné, úplne prírodné prostriedky proti kašľu vám pomôžu bojovať proti šíreniu choroby.

Surový med

Surový med obsahuje silné antibakteriálne vlastnosti, ktoré môžu upokojiť bolesť v krku. Je známe, že pomáha zmierniť dráždivý kašeľ a bojovať proti zápalom dýchacích ciest.

Kokosový olej

Kokosový olej obsahuje kyselinu laurovú, ktorá ničí škodlivé baktérie, vírusy a huby.

Škorica

Okrem pikantnosti a chuti bolo vedecky dokázané, že škorica môže pomôcť zmierniť zápal v tele, poskytuje antioxidačné vlastnosti a bojuje proti baktériám.

Recept:

Pridajte asi 100 ml (asi 7 polievkových lyžíc) kokosového oleja do misy a dôkladne premiešajte šľahačom, až kým sa neobjaví svetlá pena. Keď je konzistencia správna, začnite postupne pridávať asi 100 g (7 polievkových lyžíc) surového medu, neustále šľahajte, až kým sa zmes nestane hustou pastou. Pridajte škorice podľa vašich predstáv. Odporúča sa znova premiešať, aby sa všetky zložky úplne zmiešali. Po dokončení by ste mali získať rovnomerne zmiešanú hustú a teplú farebnú zmes.

Vyplňte ňou formy na ľad. Zmrazte aspoň na pol hodiny, aby sa zmes zmenila na tvrdé cukríky. Vyberte zo zásobníka a chlďte až do použitia.

použitie:

Aby ste predišli chorobám a kontrolovali príznaky prechladnutia a chrípky, užívajte pastilky každý deň, bez ohľadu na to, ako sa cítite. Ak ste už začali pociťovať príznaky nachladnutia, urobte si ďalšie pastilky na zmiernenie kašľa a bolesti v krku.

ZDROJ:just4fun.su

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>