Štúdie odhalili, že toto zlaté korenie sa považuje za „zázrak“ môže zlepšiť funkciu nášho mozgu

Kurkuma je v dnešnej dobe pomerne obľúbeným korením a existujú dobré dôvody. Zlaté korenie sa považuje za „zázrak“ korenie s viac ako 600 štúdiami, ktoré potvrdili jeho prínos pre zdravie.

Väčšina vlastností sa pripisuje jeho aktívnej zložke kurkumínu, ale kurkuma má tiež širokú škálu ďalších živín, ktoré môžu výrazne zvýšiť vaše celkové zdravie. Kurkuma môže zlepšiť trávenie a posilniť imunitný systém, ale podľa novej štúdie môže tiež podporiť regeneráciu mozgu.

Prehliadnutá výhoda korenia

Je zaujímavé, že kurkuma má schopnosť podporovať regeneráciu mozgu. V skutočnosti vedci našli novú zlúčeninu známu ako ar-turmerón v koreni, ktorá môže regenerovať váš mozog. Táto látka rozpustná v tukoch bola nedávno podrobne skúmaná, najmä pre jej účinky na nervové kmeňové bunky u potkanov a in vitro.

Štúdie in vitro ukázali, že ar-turmerón môže zvýšiť počet neurálnych kmeňových buniek až o 80%, zatiaľ čo krysy rastú nové mozgové bunky v hipokampe a subventrikulárnej zóne, ktoré produkujú čerstvé neuróny. Veľkosť týchto častí mozgu sa tiež zvýšila, čo ukazuje, že zlúčenina má silné liečebné účinky.

Tieto štúdie dýchajú novú nádej pri hľadaní možnej liečby Alzheimerovej choroby, ale môžu tiež viesť k vývoju liekov na degeneratívne ochorenia vrátane mŕtvice. Ar-turmerón v podstate podporuje proliferáciu kmeňových buniek a diferencuje kmeňové bunky na neuróny, ktoré pomáhajú regenerácii mozgu.

Ďalšie štúdie ukázali, že kurkuma môže tiež zlepšiť krátkodobú a dlhodobú spomienku na pacientov s Alzheimerovou chorobou, aj keď ľudské pokusy môžu byť potrebné predtým, než sa dá niečo uzavrieť.

Čo to znamená?

Jednoducho to znamená, že kurkuma sa môže stať základným kameňom pre budúce regeneračné lieky, ktoré môžu pomôcť aj s Alzheimerovou chorobou a inými neurodegeneratívnymi ochoreniami.

Väčšina ľudí si myslí, že najlepším spôsobom použitia kurkumu je použitie extraktu prášok, ale odborníci považujú čerstvý kurkuma koreň za oveľa lepšiu voľbu. Lepšia je liečba niektorých ochorení, pretože sa rýchlo vstrebáva do tenkého čreva, čo znamená, že to bude mať lepší účinok.

Hoci existuje potreba rozsiahlejšieho výskumu, nedávne štúdie ukázali, že ar-turmerón je silná zlúčenina, ktorá môže regenerovať mozog, čo robí z kurkumy absolútnu nutnosť vo vašej strave. Pridajte štipku do jedla  íte svoje celkové zdravie a vaše mozgové funkcie rovnako.

ZDROJ:.sundaystoryes.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>