Smejte sa ako blázon: smiech je liekom na dušu aj telo. Tieto slová potvrdzuje stále viac výskumov

Smiech je dobrý pre dýchací systém, otvára pľúca a posilňuje dušu!

Viac smiechu: viac kyslíka, plnší život

Kyslík je hlavným katalyzátorom v ľudskom tele. Pri dýchaní sa do tela uvoľňuje kyslík a pri výdychu sa vylučuje oxid uhličitý. Kyslík je nevyhnutný na prežitie a hrá nevyhnutnú úlohu v zdraví obehového a dýchacieho systému. Čistí krv toxických látok.

Pre naše celé telo je dôležité, aby dobre fungovali všetky naše orgány, aby sme sa vrátili z hlbšieho a uvoľnenejšieho brušného dýchania z bežnejšieho dýchania hrudníka v súčasnosti. Dýchanie v bruchu je hlbšie, pomalšie, rytmické ako dýchanie na hrudi, a preto dostáva do našich vlastných orgánov oveľa viac kyslíka.

Pomocou dýchania brucha obnovujeme rovnováhu kyslíka a oxidu uhličitého v našom tele, normalizujeme srdcový rytmus a zmierňujeme príznaky stresu. Rovnaký účinok niekoľkých sekúnd zabudnutia na smiech, ktorý vychádza z takého skutočného srdca. Výsledkom je, že bránica začne fungovať, pľúca sa rozširujú a do tela sa dostáva viac kyslíka.

Úloha kyslíka v tele:

  • spomaľuje starnutie buniek
  • zmierňuje bolesti hlavy
  • zmierňuje únavu
  • stimuluje imunitný systém
  • zmierňuje príznaky depresie
  • Zlepšuje fyzickú výkonnosť o 25%

Počas smiechu sa pľúca plnia čerstvým vzduchom bohatým na kyslík a rovnaký účinok sa prejavuje ako pri hlbokom dýchaní brucha. Smiech je tiež veľmi užitočný pri astme alebo iných ochoreniach dýchacích ciest.

ZDROJ:filantropikum.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>