Rastliny, ktoré udržia váš tráviaci trakt bez parazitov alebo ich okamžite zlikvidujú

Ľudská výživa má veľký vplyv na zdravie. Ovplyvňuje aj parazity. Náhodné, zmiešané a sladké jedlo je ideálnym prostredím pre násobenie parazitov – od vírusov po červy. V strave by sa malo zaviesť veľké množstvo zelene, zeleniny, bylín, ktoré majú antiparazitárny účinok.

Šupky vlašských orechov

Rozdrobíte 15 šupiek, zalejete ich pol litrom liehu, necháte na svetle 30 dní luhovať a potom prenesiete na temné miesto. Orechy sú najlepšie také, ktoré práve dozreli a ešte visia na strome, alebo práve odpadli. Ich zelená šupka sa hodí k príprave tinktúry najviac, pretože obsahuje veľa jódu. Ak nezoženiete tieto šupky, použite Lugolov roztok, čo je jód s jodidom draselným. Užíva sa 5 – 10 kvapiek na 50 až 100 ml vody.

Zázvor

Použije sa odrod z rastliny. Je známy svojou širokou škálou antiparazitárnych účinkov na hlísty, vírusy a huby. Má škodlivý účinok na črevné parazity a dýchacie orgány.

Klinčeky

Semená klinčeka, ktoré sa používajú pre kulinárske účely, je potrebné pred použitím rozdrviť. Na jednu dávku stačí 500 miligramov, čo zodpovedá veľkosti hrášku. Dávky sa zvyšujú postupne: prvý deň jedna dávka, druhý deň dve a od tretieho dňa po desiaty deň sa užíva jedna dávka trikrát denne. Prášok z klinčeka sa užíva pred jedlom. Ďalej sa preventívne počas celého roka užívajú tri menšie dávky raz za týždeň.

Bazalka

Antiparazitárne vlastnosti sú podobné ako iné. Pri varení je veľmi výhodné používať prášok zo sušenej trávy.

Granátové jablko

Dokonca aj po tepelnom spracovaní z granátového jablka šťava získaná lisovaním za studena, Trichomonas zabíja ústne baktérie, parazity, plesne Penicillium – a Candida. Granátové jablko pôsobí proti parazitom vo všetkých orgánoch a systémoch ľudského tela.

Majoránka

Použitá nadzemná časť rastliny, zhromaždená počas kvitnutia, v infúzii a čajových zhromaždeniach. Má antiparazitický účinok na baktérie a prvoky.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>