Psoriáza mi ničila život, ale prišla som na to, ako ju vyliečiť bez lekárskeho predpisu

Psoriáza je dráždivá a chronická kožná porucha, ku ktorej dochádza vtedy, keď imunitný systém organizmu vysiela nesprávne signály epiteliálnym bunkám.

Epitelové bunky sa rýchlo množia v priebehu niekoľkých dní namiesto týždňov a silná vrstva nových epiteliálnych buniek pokrýva pokožku.

Táto vrstvová bunková vrstva sa objavuje vo forme škvŕn na koži, vyznačujúca sa sčervenaním a podráždením a často je sprevádzaná hrubými šupinatými, svrbivými, striebristo bielymi škvrnami, ktoré sú niekedy bolestivé. Psoriáza nie je nákazlivá a nie je získaná dotknutím sa pacienta so psoriázou.

Medzi ďalšie príznaky patrí svrbenie, zápal a bolesť. Problém sa vyskytuje najmä na kolenách, lakťoch, dlaňach a pokožke hlavy, ale môže sa objaviť aj na iných miestach tela.

Psoriáza sa považuje za autoimunitné ochorenie, pri ktorom imunitný systém omylom napadne zdravé bunky v tele, a tým zmenil životný cyklus kožných buniek.

Tento stav je často spôsobený faktormi, ako je emočná stres, suchá koža, spálenie od slnka, fajčenie, konzumácia alkoholu, ekológia, vírusové alebo bakteriálne infekcie a niektorých liekov, ako sú beta-blokátory, preventívnych opatrení, malária, lítium a ibuprofénu.

Tu je top 5 domácich liekov na psoriázu

  1. Ovsené vločky

Výhodou ovsených vločiek je, že sú ľahko aplikovateľné a rýchlo absorbované. Preto je veľmi užitočná pri liečení kožných ochorení, ako je suchá koža, ekzém a psoriáza.

Ovsené vločky pomáhajú zvlhčovať vrstvy pokožky, zmierňovať svrbenie a zápaly. Tiež zmäkčuje a upokojuje pokožku a tiež zmierňuje nervy. Zmiešajte jednu šálku jemne nasekaných ovsených vločiek vo vani naplnenej teplou vodou. Kúpajte sa 15-20 minút denne. Keď opustíte kúpeľ, umyte telo teplou vodou, osušte pokožku a naneste zvlhčovač.

2. Jablkový ocot

Podľa Národnej nadácie pre psoriázu, jablčný jablčný ocot (ACV), ktorý sa používal ako dezinfekčný prostriedok od dávnych čias, môže zmierniť svrbenie a podráždenie spojené s psoriázou.

Jablkový jačmeň pomáha obnoviť prirodzenú rovnováhu pH pokožky a pomáha predchádzať infekciám.

Zmiešajte jednu čajovú lyžičku organického jablkového octu do pohára vody a pite dvakrát denne, najmä počas vypuknutia. Tento liek je tiež prospešný pre všeobecné zdravie, pretože detoxifikuje telo.

3. Kajanské korenie

Toto korenie prichádza s celým radom zdravotných výhod a je veľmi vhodná na liečbu psoriázy! Kapsaicín je hlavnou účinnou látkou v kajenskej paprike, ktorá je horúca.

Na liečbu môžete použiť krém obsahujúci kapsaicín. 

Upozornenie: Vyskúšajte alergie na masť kapsaicín, pretože môže spôsobiť pocit pálenia. Po použití dôkladne umyte ruky mydlom a vodou.

4. Epsom soľ

Soľ Epsom kúpeľ je užitočná pri kožných problémoch, ako je ekzém a psoriáza. Pomáha zmierniť svrbenie a pálenie, zmäkčuje odlupovanie, ku ktorému dochádza pri psoriáze.

Zmiešajte dve poháre soli s vodou do kúpeľa naplneného teplou vodou. 
Vezmite si to od 15 do 20 minút. 
Keď vyjdete z kúpeľa, jemne utrite pokožku a naneste dobrý hydratačný prostriedok. 
Vykonajte to dvakrát alebo trikrát týždenne.

5. Cesnak

Cesnak je ďalším užitočným prostriedkom na liečbu psoriázy vďaka antioxidačným a protizápalovým vlastnostiam.

Blokuje prácu enzýmu, ktorý spôsobuje zápal spojený s psoriázou. Okrem toho, keďže je antimikrobiálny, pomáha predchádzať infekciám.

ZDROJ:top10homeremedies.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>