Prečo je pohár piva najlepším spôsobom, ako relaxovať na konci dňa, hneď to dajte prečítať svojej manželke

Všetci sme presvedčení, že alkohol nie je najlepší spôsob, ako denne uvoľniť a zmierniť stres.

Ale niekedy, keď je deň ťažký alebo nervózny, pohár piva večer je všetko, čo nám prinesie radosť večer. Ako ukazujú nedávne štúdie, tento spôsob uvoľnenia má len jednu nevýhodu: vinu, ktorá zvyčajne nasleduje po pohári.

A táto chyba je dvojnásobná: inšpirujete sa, že by to nemalo byť, aby žena / dievča vás  volala alkoholikom.

Ale máme pre vás niečo. Konkrétne: štúdia publikovaná vo vedeckom časopise International Society of Sports Nutrition. Španielski vedci našli skupinu dobrovoľníkov a umiestnili ich na hodinu v horúcej vlhkej miestnosti. To z nich vychádzal pot, stratili vodu a elektrolyty. To je to, čo sa bežne vyskytuje vo vašom tele počas celého dňa v normálnych podmienkach: strácate vodu a minerály, svaly sa unavujú, v pohybe sa objavuje slabosť a letargia.

A potom všetci účastníci experimentu boli rozdelení do dvoch skupín. Jeden musel piť čo najviac vody, druhý – dve fľaše s pivom s objemom 0,33 litra. A potom všetci vzali moč pre analýzu.

Prekvapujúco vzorky ukázali, že v oboch prípadoch organizmus rovnako rýchlo obnovil úroveň hydratácie.

To znamená, že telo obnovuje svoj tón rovnako dobre s pomocou vody a pomocou piva.

Prečo je to prekvapujúce? Tradične je akýkoľvek alkohol považovaný za diuretikum (to je dôvod, prečo je tak žiadúca voda s kocovinou). Táto a ďalšia britská štúdia však ukázala, že je to pivo, ktoré je dokonca najlepším prostriedkom na dehydratáciu viac ako čistá voda. Okrem toho má nealkoholické pivo rovnaký účinok ako alkoholické pivo.

To znamená, že keď je telo dehydratované, diuretický účinok alkoholu je vyčerpaný a telo „zakazuje“ stratiť ešte viac vody. A keďže pivo obsahuje nielen H20, ale aj veľa užitočných minerálov, môžeme povedať, že na konci dňa je ešte užitočnejšie ako voda alebo čaj.

V dôsledku toho sa ukazuje, že bez ohľadu na to, čo je príčinou vašej únavy (nervózny pracovný deň alebo ťažký tréning v posilňovni), pivo je skvelý spôsob, ako nielen relaxovať, ale tiež k obnoveniu energie a hydratácie.

To môžete použiť pre ženu, ako argument prečo máte chuť na pivo večer a možno jej nebude vadiť ísť do pohostinstva.

ZDROJ:lifter.com.ua

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>