Použite tento šikovný trik a nikdy sa nestanete obeťou kliešťa

V teplých letných a jarných dňoch je len jedna nevýhoda – škaredý hmyz, ktorý túži liesť po výs a alebo uhryznúť. Zvlášť nebezpečné sú roztoče. Ak máte radi outdoorové aktivity a trávite veľa času vonku, alebo cez víkendy jazdiť na piknik s rodinou, je pravdepodobné, že napadnutie týmto hmyzom na tele vás neminie.

K odpočinku vám priniesieme len radosť a nemusíte premýšľať o možných nebezpečenstvách prisatí kliešťa. Povieme vám o triku, aby sa zabránilo tomuto problému veľmi ľahko.

Účinným prostriedok na kliešte

Všetko, čo musíte mať – obvyklý valec pre čistenie odevov a esenciálny olej. Pokropiť veľmi jemne esenciálnym olejom trubicu. Jednoducho to urob rovnomerne a jemne, aby ste si nezašpinilioblečenie. Než pôjdete na prechádzku do parku, alebo do prírody, valcom prejdite niekoľkokrát po veci, ktoré budete nosiť.

Do zoberte do úvahy, že nebude fungovať každý esenciálny olej. Predkladáme vašej pozornosti 5 najúčinnejších olejov na kontrolu roztočov.

VHODNÉ ESENCIÁLNE OLEJE

 
Eucalyptus
Eucalyptus olej môže byť použitý samostatne alebo v kombinácii s lemongrass olej odpudzujúci akýkoľvek hmyz.
Lemon
Tento olej je považovaný za obzvlášť účinné pre kontrolu kliešťov, blchy a dokonca aj vši.
Peppermint
Tento éterický olej je toxický pre hmyz a je účinný prírodný repelent.
Lavender
Najúžasnejšia vec je, že ľudia milujú vôňu levandule, ale roztoče ju nemôžu vystáť. Navyše, to platí aj pre komáre.
Olej čínskej magnólie
Má svetlú citrusovú príchuť a je prírodný prostriedok pre ochranu proti blchám a kliešťom.

Pri tomto spôsobe regulácie roztočov je ďalším príjemným bonusom – pomáha odpudzovať komáre. Vzhľadom k tomu, že ste orosili esenciálnym olejom na oblečenie s valčekom, pre vás i pre ostatných to bude nenápadná chuť.

Tiež, niektorí ľudia jednoducho zmiešavajú s esenciálnymi olejmi vo forme spreja. Ale to môže spôsobiť podráždenie kože.

ZDROJ:TAKPROSTO.CC

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>