Potraviny, vďaka ktorým budete si udržíte mladistvý vzhľad

Tak ako existujú potraviny, ktoré môžu mať na náš vzhľad skôr negatívny dopad, existujú aj potraviny, ktorých účinky sú úplne opačné. Vedeli ste, že aj vaša kuchyňa ukrýva hotové poklady, ktoré vám pomôžu vyzerať a cítiť sa krajšie? Čo treba veselo žlté banány, lákavo oranžová mrkva alebo sýto zelené uhorky? 

Potraviny, ktoré vám pomôžu ku kráse

Možno tomu stále neveríte a myslíte si, že si z vás robíme srandu. Lenže nerobíme a myslíme to smrteľne vážne. Medzi potravinami sú totiž také pochutiny, ktoré možno konzumujete úplne bežne, ale neuvedomujete si, že okrem sľubné chuti vám môžu prispieť aj k lepšiemu vzhľadu. Stále tomu ešte neveríte? Tak čítajte ďalej!

Je jedno, či určité potraviny prispievajúce kráse konzumujete priamo, alebo či si z nich vyrábate pleťové masky – tak či onak majú pozitívny vplyv na váš zovňajšok, čomu žiadna žena predsa nemôže odolať. V nasledujúcich riadkoch si spoločne povieme o potravinách, ktoré sú známe tým, že nielen dobre chutia, ale zároveň nám dávajú príležitosť byť krajší. A toho by bola škoda nevyužiť, čo myslíte.

Mrkva nie je dobrá len na oči

Možno aj vám babička či mamička už ako malým deťom často kládla na srdce, že papať mrkvičku je dobré, pretože pomáha na lepší zrak. Vy ste určite verili tomu, že má mrkva skutočne pozitívny vplyv na zrak, čo ste ale možno ani ako malé deti, ani teraz v dospelom veku netušili, je skutočnosť, že okrem toho má mrkva blahodárne účinky aj na váš vzhľad. Obsahuje totiž veľké množstvo betakaroténu, ktorý obnovuje prirodzenú funkciu pokožky a zlepšuje jej kvalitu.S

Tvaroh nemusí ísť len do buchiet

Vyskúšajte jednoduché masky z tvarohu, ktoré vašu pleť zbavia jemných vrások.
Tri lyžice tvarohu zmiešajte s jednou najemno nastrúhanou uhorkou. Na 15 minút zmes naneste na tvár. Tvaroh v kombinácii s uhorkou pôsobí na pleť ako osviežujúca bomba. Vyhladia sa jemné vrásky a pleť bude dokonale hydratovaná.

Uhorka je skvelá nielen do šalátu

Zabudnúť nesmieme ani na uhorky, ktoré sú častou prílohou k jedlu, niekto si bez nich nedokáže predstaviť zeleninový šalát a my sme zase toho názoru, že je možné využiť aj v kozmetike. Prečo? Vedeli ste, že uhorky v sebe obsahujú naozaj veľké množstvo vody? To už napovedá tomu, že dokonale hydratujú pokožku a to nielen zvonku, ale aj zvnútra. Zároveň v prípade, kedy si kolieska uhorky položíte na tvár a necháte pár minút pôsobiť, dôjde k vypnutiu pleti a ľahkému vyhladenie drobných vrások.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>