Nikdy nepodávam svojim deťom lieky na zmiernenie horúčky, viem o lepších a účinnejších alternatívach, zatiaľ vždy zabrali, skúste ich aj vy a začnete ich používať

Horúčky môžu prísť z ničoho, počas ktorejkoľvek sezóny a môžu postihnúť deti zvlášť (deti majú tendenciu, že im vyrážajú vyššie teploty ako dospelím). Vždy môžete dostať dávku s voľnopredajnými liekmi podľa štandardného postupu pre mnohých rodičov alebo sa môžete obrátiť na niektoré jemnejšie alternatívy.

Ak nemáte správne lieky v dome na potlačenie horúčky alebo preferujete prirodzené riešenia, stále môžete riešiť horúčku. Tu je sedem prírodných liečiv, aby ste sa pokúsili nabudúce pocítiť počasie …

 1: Vezmite teplé kúpele

Pretože vaša vnútorná teplota je mimo váhu, keď sedíte vo vlažnej vani, bude to pekné a chladné, poznamenáva BestHealthMag.ca . Zdroj upozorňuje na to, aby ste sa ponorili do studenej vane, pretože ináč to môže spôsobiť prekrvenie vašich orgánov a dokonca ešte zvýši teplotu.

Stačí, keď použijete aj bavlnený uterák na opláchnutie oblastí, ktoré sú zvlášť užitočné pri ochladzovaní – napríklad v podpazuší a slabinách. Odparovanie chladnéj vody zaručí, že sa bude cítiť lepšie. Keď ste mimo vaničky, umiestnite na čelo a zadnú časť krku studené a vlhké uteráky.

 2: Pite dostatok tekutín

DrAxe.com poznamenáva, že zaplavovanie vášho systému vodou alebo ovocnou šťavou zriedenou vodou pre deti môže pomôcť vypláchnuť toxíny. Šťavy a voda zníži hladinu glukózy, kde môžu baktérie prechádzať.

Snažte sa zostať ďaleko od „športových“ nápojov , pretože majú veľa pridaného cukru a chemikálií. Tieto prísady môžu spôsobiť zápal vo vašom tele, čo zhoršuje váš zotavenie z horúčky. Namiesto vody z vodovodu môžete tiež vyskúšať kokosovú vodu a bylinné čaje.

 3: Spotrebujte treskový pečeňový olej

WellnessMama.com vysvetľuje, že fermentovaný olej z tresčej pečene môže prirodzene skrátiť život horúčky, ako aj poskytnúť „dôležité imunitné živiny“. Kapsuly sú dobré pre dospelých a gél je vhodnejší pre deti, ktoré pravdepodobne nebudú schopné prehltnúť tabletky.

Tieto doplnky na olej z tresčej pečene môžu byť použité denne ako spôsob, ako zabrániť chorobám. Zabraňuje imunitnému systému, aby sa zaoberal bakteriálnymi alebo vírusovými infekciami, ktoré vedú k vzniku horúčky.

4: Hladujte (ale nie úplne)

WikiHow vysvetľuje, že na staré príslovie je skutočne pravda, že „hlad, vyhladí horúčku“. Poznamenáva, že štúdie ukázali, že je to pravda, a že jesť veľké jedlá môžu využiť energiu, ktorú vaše telo potrebuje na to, aby zabránilo infekcii.

Konzumujte zdravé ovocie, ako sú bobule, pomaranče a melón , aby vás hydratovali a dodávali vitamín C, ktorý je spojenec proti horúčke. Ak cítite trochu hlad, snažte sa jesť nejakú polievku – môže to byť vývar sám (alebo s trochou mäsa, ktoré sa hodí na bielkovinu) alebo s ryžou a zeleninou. „Štúdie ukázali, že kuracia polievka môže mať skutočne liečivé vlastnosti“.

 5: Skúste ponožiť ponožky

BeastHealthMag.ca hovorí, že jednou z najlepších metód na rýchle zníženie teploty horúčky je použiť mokré ponožky. Najskôr by ste mali položiť nohy do teplej alebo horúcej vody, potom ponoriť tenkú pár ponožiek do studenej vody, vyžmýkať prebytok a dať ich pred spaním.

Mali by ste tiež dať pár suchých vlnených ponožiek cez mokré ponožky. „Tento prístup pomáha zmierniť horúčku„. Znie to trochu zvláštne, ale zdá sa, že tento nápravný prostriedok je dôveryhodný už dlho.

 6: Použite jablkový jablkový ocot

Tento konkrétny typ octu účinne znižuje horúčky, pretože obsahuje kyselinu, ktorá odvádza teplo z pokožky. Existuje niekoľko spôsobov, ako môžete použiť jablkový jablkový ocot v boji proti horúčave.

Jedným zo spôsobov je pridať 1/2-šálku octu do vlažnej vody v kúpeli a nasiaknuť v nej aspoň 5 minút, vysvetľuje zdroj. Môžete tiež namočiť žinku v jednostrannom jablkovom octu a 2-dielnej studenej vode a umiestniť ju na čelo alebo žalúdok. Alebo môžete ísť viac priamo, zmiešať 2-lyžičky jablčného octu a 1 čajovú lyžičku medu do pohára vody. Piť 2 alebo 3 poháre tejto zmesi denne.

ZDROJ:worldhealthguide.ph

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>