Nikdy nedovoľte rodine alebo priateľom, aby bozkávali vaše dieťa! Tu je dôvod

Deti sú absolútne rozkošné. Na stretnutiach s priateľmi a rodinou ľahko zaujmú s ich bujarými tvárami, veľkými očami a krásnymi úsmevmi.

Ak ste rodičom dieťaťa, pravdepodobne budete mať veľkú starostlivosť, aby ste sa uistili, že sú vyčistené po tom, ak s nimi viac ľudí zaobchádza.

A pomocou prírodných dezinfekčných utierok môžete urobiť celkom dobrú prácu, ako sa zbaviť mnohých bežných baktérií.

Ale pokiaľ ide o jeden konkrétny typ baktérie, žiadne množstvo utierania pomôže. Môže byť nebezpečný a prechádza na vaše dieťa cez zdanlivo nevinnú akciu.

Keď sa narodila dcéra Claire Hendersonovej Brooke, veľa ľudí ju navštívilo v nemocnici. Jeden návštevník nevedomky niesol vírus herpes simplex 1 (HSV-1).

Vírus je neuveriteľne bežný. 67% ľudí na celom svete je infikovaných. Mnohí, podobne ako Brookeho návštevník, ani nevedia, že to majú.

Imunitný systém dospelých môže bojovať s vírusom v poriadku, a preto jeho vystavenie bozkávaním nie je veľkým problémom. V najhoršom prípade to bude mať za následok prechladnutie.

Ale pre dieťa? Ako sa Claire Henderson dozvedela, môže to byť smrteľné.

Jedného dňa Claire počas kŕmenia videla, že sa objavili vredy okolo Brookeových úst. V nemocnici lekári povedali, že ak sú deti vystavené HSV-1 počas prvých 3 mesiacov života, môžu sa rozšíriť po celom tele a spôsobiť vážne poškodenie mozgu a pečene.

Našťastie Brookeov stav bol liečiteľný.

V roku 2008 Charlotte Raveney a jej manžel Mohamed stratili svoje 11-dňové dieťa Mira na HSV-1, ktoré prešlo bozkom. Miraovo telo ešte nevytvorilo protilátky, ktoré by mohli bojovať proti HSV-1.

Podobne, v roku 2013, dvojmesačný Kaiden McCormick zomrel na HSV-1, ktorého pobozkal jeho otec.

Ako chrániť vaše dieťa pred HSV-1

Väčšina ľudí si neuvedomuje, ako bozkávanie dieťaťa môže ublížiť. Teraz, keď viete, nemusíte pobozkávať novorodenca na tvár, aj keď nemáte žiadne známky HSV-1.

Dbajte na to, aby ste pozorovali nasledovné  príznaky na vašom dieťati, najmä potom, čo sa s nimi zaobchádzalo.

  • horúčka
  • popudlivosť
  • pľuzgiere sa okolo úst alebo pier
  • vredy na tvári dieťaťa

Ak si tieto príznaky všimnete, ihneď vezmite dieťa do nemocnice. Lekári budú vedieť, ako liečiť stav a udržať vaše dieťa v bezpečí – ak sa k nim dostanete včas.

Zdieľajte tento príspevok so svojimi blízkymi a uistite sa, že vedia o nebezpečenstve bozkávania nového dieťaťa. Mohlo by to zachrániť život!

ZDROJ:.lushzone.com

 

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>