Nie nadarmo sa mu hovorí „Biely jed“ – 7 vecí, ktoré cukor spôsobuje vášmu telu

Cukor sa považuje za jedno z najnebezpečnejších potravín. Prečítajte si, čo sa stane s vašim telom, keď konzumujete cukor.

1. Oslabuje vnútorné orgány

Fruktóza, hlavná zložka cukru, spôsobuje, že pečeň ukladá tuk na neobvyklých miestach v tele.

Strava bohatá na cukor môže z dlhodobého hľadiska viesť k tvorbe tukovej vrstvy okolo pečene.

Tomu môžete zabrániť konzumáciou menšieho množstva cukru. Je oveľa lepšie, že fruktóza vo vašom tele pochádza z prírodných zdrojov, napríklad z ovocia.

2. Zvyšuje riziko cukrovky

Nedávna štúdia zistila, že vždy, keď konzumujete 150 kalórií cukru, riziko vzniku cukrovky je o 1,1% vyššie. Pozorne si prečítajte popis výrobkov zakúpených v obchode, pretože väčšina z nich obsahuje pridaný cukor. Príjem cukru môžete lepšie kontrolovať prirodzeným jedlom.

3. Zlé pre srdce

Zvyšuje to nielen riziko cukrovky, ale aj srdcových chorôb. Pokúste sa prekročiť odporúčané denné množstvo 20 gramov.

4. Zvyšuje krvný tlak

Príliš veľa cukru zvyšuje hladinu inzulínu v krvi, čo je škodlivé pre tepny. Steny krvných ciev zhusťujú rýchlejšie ako obvykle, čím sa zvyšuje riziko mozgovej príhody alebo infarktu.

5. Zvyšuje cholesterol

Vedci našli koreláciu medzi príjmom cukru a cholesterolom. Nadmerná konzumácia sladkostí ovplyvňuje činnosť pečene, takže telo už nemôže bojovať so zlým cholesterolom. Príjem cukru môžete obmedziť jedlom raňajok bohatých na proteíny. Chýbajúce prvé jedlo dňa zvyšuje riziko obezity o 4,5.

6. Návykové

Rovnako ako lieky, cukor spôsobuje závislosť v mozgu. Nerobte si starosti, ak sa nevzdáte cukru ihneď. Vedci zistili, že chuťové poháriky môžu prestať cítiť potrebu sladkostí niekoľko týždňov.

7. To vás núti jesť viac

Štúdie ukázali, že keď jeme veľa cukru, naše mozgy už nevedia, kedy máme dosť, a teda jesť viac, ako potrebujeme. Ak hľadáte niečo lahodné, môže byť dobrou voľbou horká čokoláda alebo banán.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku. Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výlučne po konzultácii s vašim lekárom.

ZDROJ:twice.hu

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>