Netrpte opuchom nôh? Tento trik vám pomôže zbaviť sa prebytočnej vody už počas dvoch dní

Teplé počasie, práca, ktorá vyžaduje dlhé sedenie, alebo zlá strava, to všetko prispieva k pocitu nadúvanie a ťažkosti v ramenách, nohách a zápästia. Všeobecne ide o všetky príznaky zadržiavanie vody.

Príčiny zadržiavanie vody možno nájsť v mnohých stravovacích návykoch, alebo nekonzistentných diétach. Jednou z možných príčin môže tiež byť hormonálna nerovnováha počas menštruačného cyklu, tehotenstvo, menopauza a PMS u žien, alebo nadmerný príjem soli, cukru a tukov, u mužov potom fyzická nečinnosť.

Tu sú najlepšie spôsoby, ako si môžete pomôcť sami doma, a zbaviť sa tak nepríjemného pocitu ťažkosti v končatinách a nafúknutého žalúdka, ktorý je dôvodom, prečo sa cítite pomalí a unavení.

Potraviny s diuretickým účinkom

Za najlepšie prírodné diuretiká sa považuje veľké množstvo zeleného čaju, brusnicový džús (pohári 0,05 l denne), jablčný ocot (2 ČL jablčného octu riedeného v pohári vody – trikrát denne), ovocie (bohaté na asparagín, alkaloid, ktorý zlepšuje funkciu obličiek ), kokosová voda (udržuje rovnováhu elektrolytov) a potraviny bohaté na vitamíny a a C (paradajky) a zelenina bohatá na vodu (melón, uhorky a šalát pomáhajú detoxikovať)) a síra (reďkovky, cibuľa, chren).

Zásoby draslíka

Jedným z najväčších problémov v strave moderného človeka je požívanie vysokých hladín sodíka, ktorý znižuje toxíny a vedie k nedostatku draslíka.

Potraviny bohaté na draslík, které pomáhají uvolňovat nadměrné množství tekutiny a současně chrání krevní cévy před oxidačním poškozením, jsou banány, jahody, meruňky, rajčata, listy červené řepy, švestky, jogurt a papája.

Pokud však máte závažné problémy s ledvinami, nadměrné množství draslíku, zvláště pokud užíváte doplňky, může vést ke svalové bolesti a nepravidelnému srdečnímu tepu.

Čaje z byliniek s diuretickými vlastnosťami

Diuretické byliny majú antioxidačné, antivírusový a antiseptický účinok.

Rastlina „medveď hrozný“ známa ako čaj z borovice ovplyvňuje vylučovanie moču, čistenie a dezinfekciu močových ciest. Zvyčajne sa pripravuje v kombinácii s inými liečivými rastlinami, ako je napr. Brezový list alebo koreň sladkého drievka, pretože obsahuje veľa kyseliny tannové, ktorá môže byť ťažká pre žalúdok.

Čaj vyrobený z petržlenu a púpavy je tiež veľmi účinný pre detoxikáciu tela.

A tu sú ďalšie spôsoby, ako ovplyvniť zadržiavanie vody!

Znížte príjem soli, cukrov a tukov

Sodík pôsobí ako Kapsová kvapalina v tkanivách, takže sa vyvarujte výrobkom plných konzervačných látok a soli (konzervované potraviny, hot dogy, cestoviny, šaláty v pohároch, salámy).

Postarajte sa o svoje telo a cvičte

Každý deň môžete precvičovať rýchlu chôdzu, alebo vykonávať sériu cvičení v pohodlí svojho domova aspoň po dobu 30 minút. To stimuluje lymfy a „prebúdza“ Váš spiace metabolizmus.

Pravidelne zvlhčujte

Pite šesť až osem pohárov vody denne, pretože ak je telo dostatočne hydratované, nepotrebuje zadržiavať nadbytočné množstvo tekutín. Tiež spotreba čerstvého ovocia a zeleniny prispieva k strate dôležitých živín v dôsledku vylučovania formou moču.

ZDROJ: jenbloknot.ru


You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>