Nenechajte sa mučiť kŕčami v nohách a zbavte sa ich v priebehu minúty, domáce opravné prostriedky sú účinnejšie, ako akékoľvek lieky

Kŕče nôh môžu spôsobiť neslýchanú bolesť. Môže to trvať menej ako minútu alebo vás mučiť oveľa dlhšie. Mnoho ľudí trpí kŕčmi nohy hlavne v noci.

Vyskytuje sa v dôsledku nedobrovoľných kontrakcií alebo kŕčov svalov v nohách. To môže ovplyvniť lýtkové svaly, svaly stehien a dokonca zahŕňať hamstringy a kvadriceps.

Kŕče v nohách môžu zaútočiť na niekoho vrátane detí i dospelých, ale tehotné ženy a starší ľudia môžu byť na ne náchylnejší.

Tiež je pravdepodobnejšie, že trpíte kŕčemi dolných končatín, ak vykonávate cvičenia, ktoré sa silne spoliehajú na svaly na nohách, ako je napríklad rekreačný beh, posilňovanie pomocou nohy alebo šport, ktoré vyžadujú veľa behu.

Ďalšie rizikové faktory zahŕňajú výživové nedostatky, svalovú únavu, dehydratáciu, alkoholizmus, zlyhanie obličiek, problémy s štítnou žľazou, diabetes typu 2, cievne ochorenie, nadváhu, nerovnováha elektrolytov, obehové problémy, hormonálna nerovnováha, nervové poruchy a syndróm nepokojných nôh.

Kŕče v nohách môžu byť veľmi bolestivé a často sa objavujú náhle, ale môžu vám dať varovné príznaky, ako je brnenie a zášklby svalov, skôr ako pocítite náhlu bolesť. Ďalšie príznaky zahŕňajú opuch a bolestivosť v postihnutej oblasti. Aj keď máte kŕče, možno nebudete môcť pohybovať nohou.

Ak máte kŕče v nohách, môžete zmierniť bolesť a dokonca zabrániť problému s niektorými zmenami životného štýlu a domácich opravných prostriedkov.

Tu sú top domáce opravné prostriedky na kŕče v nohách

1. Chôdza alebo Strečing

Keď máte kŕče na nohách, najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, je okamžitá aktivita. Jednoduché cvičenie ako chôdza bude tiež robiť zázraky. Chôdza bude spôsobovať bolesť, ale ak je bolesť znesiteľná, urobte nejakú pomalú prechádzku a čoskoro sa budete cítiť lepšie.

Prechádzanie po chôdzi posiela signál do mozgu, že váš sval potrebuje na kontrakciu a potom sa uvoľní. To uľahčí tesné svaly a poskytne úľavu od nepohodlia.

 • Akonáhle máte kŕče na nohách, zastavte všetko a ľahko natiahnite postihnutú oblasť po dobu 15 až 30 sekúnd naraz a jemne masírujte oblasť, aby ste uvoľnili tesné svaly.
 • Prípadne môžete jednoducho prejsť okolo, aby ste zmiernili svalovú stálosť.
 • Ak chcete znížiť pravdepodobnosť vzniku kŕčov v noci, roztiahnite si svaly nôh pred spaním. Najlepším spôsobom, ako to urobiť, je jazdiť na stacionárnom bicykli 10 minút predtým, ako idete spať.

Okrem toho sa musíte vyskúšať denne. Pravidelné cvičenie pomáha správne fungovať svaly, čo znižuje riziko kŕčov v nohách, najmä v noci.

Ak sa nemôžete pripojiť k telocvični alebo venovať čas intenzívnemu cvičeniu, skúste sa prejsť. Do 30 minút chôdze denne.

Upozornenie: Ak strečing spôsobuje intenzívnejšiu bolesť, prestanete to robiť.

2. Masáž

Masáž je ďalšou účinnou liečbou kŕčov v nohách.

Masírovanie stiesnenej oblasti zvyšuje cirkuláciu v tkanive, čím sa uvoľňuje nová tekutina, aby sa uvoľnil napätý sval.

Avšak pred použitím tohto lieku majte na pamäti, že masáž môže spôsobiť veľa bolesti na začiatku, ale čoskoro bude bolesť preč.

 1. Aplikujte teplý olivový alebo kokosový olej do stiesnenej oblasti.
 2. Masírujte svaly s dlhými zdvihmi, kým sa uvoľní.
 3. Po masáži obalte priestor teplým uterákom a nechajte ho niekoľko hodín.
 4. V prípade potreby opakujte.

3. Epsom soľ namočiť

Epsom soľ namočiť je vek-starý liek na nohy kŕče.

Horčík v soli Epsom podporuje svalovú relaxáciu a hojenie , čím znižuje nepohodlie kŕčov v nohách.

Tento typ kúpeľa je tiež jednoduchý spôsob, ako zabrániť alebo napraviť nedostatok horčíka, bežnú príčinu kŕčov.

 1. Naplňte vaňu teplou vodou.
 2. Pridajte 2 šálky epsom soli a dôkladne ich premiešajte.
 3. Nasajte do tejto kúpeľa 20 minút.
 4. Zvyčajne sa tento problém postará o túto kúpeľ.

Upozornenie: Ľudia, ktorí majú srdcové problémy, vysoký krvný tlak alebo diabetes, nesmú používať Epsom soľný kúpeľ.

4. Jablkový jablkový ocot

Na boj s kŕčmi v nohách je tiež účinný jablkový jačmeň. Je bohatá na minerály ako draslík, ktoré pomáhajú znižovať frekvenciu, intenzitu a bolesť kŕčov v nohách.

Plus, jablkový octový vajc pomáha kontrolovať tekuté váhy v tele, a tým zabraňuje dehydratácii, bežnej príčine kŕčov na nohách.

 • Na uľahčenie kŕčov na nohách premiešajte 1 polievkovú lyžicu jablčného octu do pohára s teplou vodou. Pite tento tonikum a čoskoro dostanete úľavu od nepohodlie.
 • Aby sa zabránilo kŕčom v nohách, zmiešajte 1 čajovú lyžičku s jablčným octom a medom a 1 polievkovú lyžicu laktátu vápenatého v pol pohári teplej vody. Pite toto riešenie denne pred spaním, aby ste predišli tomuto problému.

5. Melasa Blackstrap

Ďalším časom overeným liekom na kŕče na nohách je melasa čiernej steny.

Ktorý je bohatý na vápnik, železo, draslík, horčík, mangán, vitamínu B6 a selén, melasy pomáha zmierniť stuhnuté svaly. Toto zasa znižuje nepohodlie kŕčov na nohách.

 1. Zmiešajte 1 až 2 čajové lyžičky čiernej melasy do 1 šálky teplého mlieka.
 2. Pite ju denne niekoľko týždňov.

6. Žltá horčica

To môže znieť čudne, ale mnohí ľudia hlásili, že dostali okamžitú úľavu od kŕčov v nohách jednoducho jedením lyžice žltej horčice.

Presný dôvod, prečo funguje, nie je stále jasný, ale jeho štipľavá chuť sa považuje za vyvolanie neurónovej stimulácie, ktorá reguluje nervovú funkciu, a tým ovplyvňuje nervy spôsobujúce kŕče v nohách.

 • Jedzte 1 čajovú lyžičku žltej horčica, akonáhle ucítite kŕče na nohách. To pomôže zmierniť bolesť v priebehu niekoľkých minút.
 • Ak nemáte žltú horčicu, môžete sa pokúsiť, aby ste mali celú šťavu šťavy.

ZDROJ:top10homeremedies.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>