Necitlivosť rúk a nôh môže naznačovať 5 vážnych chorôb, spoznajte ich včas

Po väčšinu času za necitlivosť rúk alebo nôh nasleduje brnenie, svrbenie, nepríjemný pocit, ktorý sa často môže prehĺbiť skôr, ako môžeme pohnúť končatinami. Necitlivosť môže byť nielen nepohodlie, ale aj príznak veľmi vážnych chorôb!

Poškodenie krvných ciev a nervov môže spôsobiť znecitlivenie, ale nasledujúce choroby môžu byť tiež príznakom znecitlivenia končatín.

1. Osteoporóza v chrbtici

Osteoporóza je spôsobená znížením kostnej hmoty a obsahu vápnika, ktoré je spojené s abnormálnymi a spontánnymi zlomeninami. Osteoporóza krčnej chrbtice môže tiež spôsobiť necitlivosť, bolesti hlavy a nerovnováhu.

2. Roztrúsená skleróza

V dôsledku choroby sú poškodené bielkoviny a mastné kyseliny obklopujúce nervové vlákna, čo poškodzuje plášť myelínu a potom nervové vlákna. Výsledkom je, že končatiny sú citlivejšie a necitlivosť sa stáva častejšou a takmer stálou.

3. Cervikálna neuralgia

Zápal ramien a krku môže spôsobiť znecitlivenie rúk. Príčina neuralgie je v mnohých prípadoch neznáma, ale bolesť môže byť tiež výsledkom infekčného ochorenia alebo zranenia.

4. Mŕtvica

Ak máte znecitlivené ruky, chodidlá, rečové ťažkosti, bolesti hlavy, rozmazané videnie, svalovú slabosť, okamžite zavolajte sanitku. Mŕtvica je jedným z najviac nebezpečných chorôb, môžu byť v rámci, a dokonca aj fatálne momenty.

5. Cukrovka, anémia

Tieto dve choroby tiež vážne ovplyvňujú končatiny, spomaľujú krvný obeh a vyvíjajú sa závažné, pretrvávajúce necitlivosť.

ZDROJ:filantropikum.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>