Najefektívnejšie spôsoby, ako znížiť dieťaťu horúčku bez liekov za pár minút

Pre každého rodiča je veľmi stresujúce a bolestivé vidieť, ako jeho dieťa trpí. Má vysokú teplotu a celé horí ale štúdie ukazujú, že ak je vaše dieťa zdravé nie je sa čoho báť, keď vaše dieťa trpí horúčkou.

Horúčka je spôsob akým bojuje organizmus s chorobou alebo infekciou. Ak sa horúčka zhorší, vaše dieťa začne horieť ale to je prirodzené a máme tu hneď niekoľko spôsobov, ako si s tým poradiť. Musíte mať však na pamäti, že ak táto horúčka trvá niekoľko dní, okamžite choďte k lekárovi!

Navštívte okamžite lekára, ak je Vaše dieťa mladšie ako tri mesiace a má horúčku! Vždy zavolať lekára pre dieťa, ktoré má 3 až 5 mesiacov, pokiaľ teplota dieťaťa dosahuje 38 a viac!

Strúhaný zemiak

Zemiaky umyjete a olúpete a narežeme na plátky. Potom dajte ho do ponožky vášho malého. Zemiak mu zníži horúčku a vaše dieťa sa bude cítiť oveľa lepšie.

Brandy s vodou

V malom pohári musíte zriediť brandy s vodou v rovnakom pomere 1: 1. Potom túto zmes namočíte do gázy. Tú potom poriadne vyžmýkate a vložíte ju do ponožiek vašej ratolesti.

Studená hubka na čele

Toto je veľmi užitočný a účinný prostriedok ako znížiť vysokú horúčku. Pridajte studenú hubku na čelo vášho dieťaťa zatiaľ čo spí alebo odpočíva. S výsledkami budete spokojná.

Vlažný kúpeľ

Používajte vlažnú vodu na osvieženie vášho malého aby ste tak mohli zraziť jeho teplotu. Je to užitočná metóda pretože odparovaniu vody z kože ochladí telo a teplotu zrazí na kolená.

Ventilátor

Udržujte ventilátor na nízkej úrovni a nastavte ho tak, aby mohol vzduch cirkulovať okolo vášho dieťaťa. Nenechajte ho fúkať rovno na neho!

Tekutiny

Vaše dieťa by malo prijať veľa tekutín, aby sa ich vnútorná teplota mohla upraviť.

Zbytočné vrstvy oblečenia

Všetky prebytočné kusy oblečenia im dajte preč, aby mohlo vaše dieťa prísť o vnútorné telesné teplo. Ak sa vaše dieťa trasie, prikryte ho iba ľahkou dekou aj tá zahreje.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>