Moje dieťatko malo večne vyhádzaný zadoček od plienok. Od chvíle, ako som ho začala liečiť s týmito prostriedkami, nemá na ňom ani fliačik

Vyrážka z plienky je červená hrboľatá vyrážka, ktorá sa môže vyskytnúť v oblasti plienky. Mohlo by sa tiež rozšíriť na vaše dieťa buď na chrbte alebo na nohách. Avšak plienkovú vyrážku môže spôsobiť veľa vecí, pretože koža dieťaťa je citlivá najmä v prvých mesiacoch. Plienkové vyrážky rastú na vlhkých a teplých miestach. Môžu vyzerať ako červené škvrny na genitálnej oblasti vášho dieťaťa. Napriek tomu sa môžete postarať o plienkové vyrážky späť v domácnosti.

Príčiny vyrážky plienky

Najčastejšie plienkovú vyrážku môže spôsobiť kombinácia moču, odieranie plienky a citlivosť pokožky. Existujú však aj iné príčiny, ktoré musíte vedieť. Patria sem nasledujúce:

Citlivosť na konkrétny druh potravy

Vaše dieťa môže byť citlivé na konkrétne potraviny, najmä keď jedá pevné jedlo. To nezobrazuje, že vaše dieťa je alergické na túto stravu, ale predovšetkým ukazuje, že nie je pripravený k jedlu. Keď vaše dieťa má tento problém, budete mať možnosť vidieť ďalšie príznaky ekzému a plynov.

Citlivosť na vonné látky alebo chemikálie

To je pri likvidácii plienok, alebo cez prací prostriedok, ktoré sa používajú na umývanie pokožky, môže byť horľavá.

Spôsobené hnačkou

Keď vaše dieťa má túto komplikáciu hnačky, kyseliny v stolici pália kožu.

Poopy alebo mokré plienky

Keď koža dieťaťa zostáva mokrá najmä so stolici alebo močom, stane sa podráždená a zapálená. Tieto vyrážky sa môžu stať, keď dieťa spí v noci so špinavou plienkou v priebehu viac hodín, ako sa očakávalo.

Kvasinková alebo bakteriálna infekcia

Kožné vyrážky môžu byť spôsobené kvasinkami alebo bakteriálnymi infekciami, pretože to má inú formu ako bežné vyrážky plienky a nehoja sa rýchlo. To sa zvyčajne deje, ak vaše dieťa má chorobu a užíva antibiotiká.

Odstránenie pokožky

Ak je vyrážka na koži, vrásky sa nachádzajú vo vnútorných stehnách a zadku; mohlo by to byť spôsobené podráždeniami ošúchavaním kože. Preto by ste mali na chvíľu zvážiť, či vaše dieťa nemôže byť bez plienok a používať výrazné maste v citlivých oblastiach.

Prírodné spôsoby liečby vyrážky plienkou

Kokosový olej

Je to prírodný olej, ktorý obsahuje antifungálne a antimikrobiálne látky. Avšak, dáva vášmu dieťaťu ochrannú vrstvu, ak vlhkosť spôsobuje vyrážky v plienke. Môžete ho tiež miešať s púdrom, aby to pôsobilo ako prírodný prášok pre deti.

Olivový olej

Tento olej vám pomôže pri utíšení pokožky a je tiež dobrá vlhkosť, ak je pokožka vášho dieťaťa drsná. Tento olej tiež poskytuje bariéru, ktorá napomáha uzdraveniu detského tkaniva.

Surový jablkový jačmeň

Nie všetky vyrážky sú spôsobené kyslosťou, ale môže to byť spôsobené zásaditou močou, ktorá spôsobuje nerovnováhu a podráždenosť v detskej vrstve. Ak je to v prípade vášho dieťaťa, mali by ste zamiešať asi dve polievkové lyžice jablčného octu do vody do kúpania alebo potierať asi 15 minút. Môžete tiež vytvoriť sprejovú zmes čistej vody a aplikovať ju po každej výmene plienky, aby ste zabránili vyrážke vášho dieťaťa.

Materské mlieko

Napriek tomu, ak vaše dieťa má pravidelnú plienkovú vyrážku, môžete ho liečiť materským mliekom. Mali by ste aplikovať mlieko na vyrážky a nechať ich uschnúť.

Prepnite na prírodný prací prostriedok

Niekedy môže byť prací prostriedok problém, ktorý spôsobuje bolestivé vyrážky vášho dieťaťa. Preto musíte použiť prírodný čistiaci prostriedok bez vôní, farbív a tvrdých chemikálií.

Zmeňte detskú plienku často

Mali by ste pravidelne meniť detskú plienku, keď sa znečistí. Je to preto, že výkaly a moč môžu spáliť pokožku dieťaťa, čo môže viesť k bolestivým vyrážkam. Preto by ste mali byť opatrní, keď dieťa začne konzumovať pevné potraviny.

ZDROJ:positivemed.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>