Mnoho žien to už vyskúšalo. Pridajte tri polievkové lyžice soli do šampónu a zistite, čo sa stane

Premýšľali ste niekedy o pridaní soli do vášho šampónu? Pravdepodobne nie. Myšlienka sa zdá byť dosť zvláštna, ale je to len zdanie. Ak zistíte, aké výhody to môže priniesť, určite si to budete chcieť vyskúšať sami. Mnoho žien to už vyskúšalo a chváli.

Soľ a šampón na vlasy

Použijeme nielen obyčajnú soľ a soľ Epsom. Teraz ho môžeme pridať do šampónu.

Zaujíma vás, čo je to epsom soľ? Je to zlúčenina kyseliny sírovej a horčíka, t.j. síran horečnatý. Možno ju poznáte pod názvom horká soľ alebo anglická soľ. Často sa používa v prírodnej medicíne alebo kozmetike. Samozrejme, môžete ho tiež jesť. Vzhľad sa mierne líši od soli, ktorú máte vo vašej kuchyni. Kryštály soli Epsom sú tiež biele, ale oveľa väčšie. Obsah síry pomáha odstraňovať ťažké kovy z tela, samotná soľ má protizápalové, analgetické a protiplesňové vlastnosti. Dnes ju použijeme v starostlivosti o naše vlasy.

Táto metóda je obzvlášť obľúbená u žien, ktoré majú slabé a krehké vlasy. Epsom soľ ich nielen posilní, ale dodá im aj objem. Stimuluje pokožku hlavy, stimuluje krvný obeh a zabraňuje lupinám. To sa premieta do lepšej výživy vlasov, vďaka čomu rastú rýchlejšie a sú silnejšie.

Prečo stojí za to konzumovať epsom soľ

Ako už bolo spomenuté, epsom soľ môže byť tiež spotrebovaná. To má mnoho cenných vlastností pre naše zdravie. Môžete ju nahradiť tradičnou soľou vo vašej kuchyni. Tu je zoznam niektorých výhod, ktoré môžete získať.

  1. Funguje fungicídne
  2. Čistí telo ťažkých kovov
  3. Lieči artritídu
  4. Má analgetický účinok
  5. Má laxatívny a detoxikačný účinok
  6. Je to náš nervový systém
  7. Urýchľuje metabolizmu

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>