Každá druhá žena trpí krčnou eróziou! Je čas rozbiť tento začarovaný kruh …

Takmer každá druhá žena opúšťa gynekologickú ambulanciu s diagnózou „krčnej erózie“ . Táto choroba sa považuje za jednu z častých patológií u žien v reprodukčnom veku.

Často lekári v súkromných klinikách zastrašovali neskusené dievčatá a tvrdia, že erózia je predzvesťou malígnych novotvarov. Takže je to pravda?

Vznik cervikálnej erózie

Eroziou krčka maternice môže dôjsť z rôznych dôvodov. Hormonálne poruchy , nestabilný cyklus, nízka odolnosť, zlé-dodržiavanie pravidiel osobnej hygieny, infekčné ochorenia urogenitálneho systému, trauma pri pôrode – to všetko vedie k vade alebo dokonca ulcerácii sliznice krčka maternice.

Symptómy ochorenia
Často žena nemusí ani vedieť, že má počiatočnú fázu erupcie krčka maternice. Často sa choroba vyskytuje bez akýchkoľvek príznakov a nespôsobuje nepríjemné pocity.

Ale ako choroba oslabila ženino telo bude signalizovať chorobu s pomocou ťažkého výboja zápachu, dlhšie menštruácie, bolesti pri pohlavnom styku a močení.

Erozia, ktorá vytvára onkológiu

Spojenie medzi týmito chorobami je naozaj. Ide o to, že akékoľvek poškodenie krčka maternice môže byť pozadím možných novotvarov, ale iba ak je proces zanedbávaný, chronický a sprevádzaný vírusovými infekciami.

Chcete cauterizovať alebo nie? 
Ženy, ktoré veria, že erózia musí byť nevyhnutne zapálená, sa veľmi mýlia. Skutočne, skôr tento postup bol takmer jediný spôsob, ako liečiť túto chorobu. Lekári jednoducho odstránia epitel, poškodený eróziou.

Dnes existuje veľa alternatívnych metód. Navyše moxibuscia zanecháva jazvy na krčku maternice a pre tie dámy, ktoré nedali pôrod, je to neprijateľné!

Liečba choroby
Liečba erózie je často zameraná na odstránenie základnej príčiny ochorenia. Väčšina gynekológov uprednostňuje antibakteriálnu liečbu a až potom sa bude podieľať na erózii pomocou liekov na hojenie rán.

Nepoužívajte samoliečbu! Použitie bylinných tampónov môžu zhoršiť vývoj ochorenia.

Bola som liečená a vrátila sa! 
Erozia krčka maternice je recidivujúce ochorenie, ktoré sa môže kedykoľvek vrátiť. Preto po intenzívnom priebehu liečby okamžite nezabudnete na túto chorobu.

Určitý čas musíte navštevovať gynekológa. Možno lekár ponúkne krátky priebeh terapie ozónom pre rýchle zotavenie epitelových tkanív.

Prajeme všetkým našim čitateľkám šťastie a zdravie! Nezabudnite zdieľať tieto užitočné informácie.

ZDROJ:takprosto.cc

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>