Existuje veľa domácich receptov domácej masky proti čiernym bodkám, ktoré sa ľahko vyrábajú doma. Ale táto je najúčinnejšia z nich

Hoci presná príčina akné nie je známa, ktorý sme to prežili, vieme, ako „hrozné“, je vidieť každý deň, tieto čierne škvrny, červené pupienky a jazvy.

Potreba ma však viedla k nájdeniu lieku, ktorý v mojom prípade dokázal odstrániť všetky nečistoty na tvári: aktívna karbónová maska.

Dôvodom? „Je, že uhlie absorbuje prebytočný maz z pokožky a tým sa zachová nečistoty v póroch berie“ a opisuje Deborah Garcia, PhD v odbore chémie, špecializujúca sa na potravinárske vedy a kozmetike.

Preto vám ukážem, ako pripraviť čiernu masku na odstránenie čiernych škvŕn za 5 minút. Skúste to!

Ak chcete vytvoriť efektívnu čiernu masku, budete potrebovať:

  • 3 g želatíny vo forme prášku
  • 2 tablety aktívneho uhlia
  • 5 ml čistej vody

Postup:

Tablety na uhlie pred rozdrvením do jemnej drviny alebo prášku a pridajte k rozpustenej želatine, dôkladne premiešajte. Potom nalejte 5 ml čistej vody a nádobu vložte maskou na vodný kúpeľ alebo do mikrovlnnej rúry. Dobre premiešajte, aby bola zmes homogénna. Potom nechajte masku trochu vychladnúť.

ZDROJ:salud180.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>