Dosiahnete vek 40 rokov a máte existenčnú krízu? Toto sú príznaky, ale nezabúdajte, život nekončí, práve začína

Jedného dňa sa zobudíte a pýtate sa sami seba, čo robíte vo svojom živote? Spochybňujete, meditujete a je to, preto, že sú to roky časom zmien, emócií a krízy. Stane sa v každom veku, ale najmä v prechode desaťročia, od 20 do 30 a teraz na 40, existenčná kríza je stále väčšia!

Podľa Britskej psychologickej spoločnosti sa ľudia stretávajú s krízou štvrťročného alebo stredného veku a sústreďujú svoje znepokojenie na “ aký je ich účel v tomto svete“ . Avšak nie všetko je zlé, hovorí  Dr. Oliver Robinson , jeden z výskumníkov tejto štúdie pre 900 ľudí.

Napriek tomu, že epizódy krízy spôsobujú úzkosť a pocity neistoty, otvárajú dvere aj novým nápadom a podnetom, ktoré môžu poskytnúť nápady a kreatívne riešenia, ktoré môžu podporiť náš rozvoj.

Oslavujete svoje 40. narodeniny a cítite, že nič vo vašom živote nie je tak, ako by malo byť, to sú príznaky krízy!

Spýtate sa na zvedavé otázky a spýtate sa, či ste na správnej ceste a cítite, že je potrebné vyhodnotiť, kam chcete ísť.

Robíte neúmyselné rozhodnutia, ak v niektorej oblasti vášho života cítite, že sa veci nedarí, keď „si myslíte“, že by mali ísť, urobíte impulzívne rozhodnutia, buďte opatrní!

Máte pocit, nudí vás všetko, čo robíte, je to jasné znamenie krízy, ale určite riešenie je vo vašich rukách, prihláste sa na kurz a vykonávať rôzne veci, preskočiť rutinu! Iste môže byť riešením.

Koľkokrát za deň sa vidíte v zrkadle? Je normálne vidieť sa v zrkadle niekoľkokrát denne, ale sústredenie sa na vaše výrazy a vrásky je určite znakom vekovej krízy.

Cítite náhle zmeny nálady alebo osobnosti, pravdepodobne nad rámec krízy súvisí s poklesom estrogénu, ak idete k svojmu gynekológovi, určite pomôže vašim príznakom!

Nespavosť často, ale je tiež príznakom krízy, väčšinu času. Nespavosť súvisí s nízkou hladinou estrogénu, dôvod, prečo sme náchylnejší k zmenám v našom spánku.

Je veľa aktivít a vy myslíte, že ste už prežili svoje najlepšie roky, tak prestaňte fňukať za to, čo ste neurobili, a urobte akčný plán s krátkodobými cieľmi, aby ste sa dostali z existenčnej krízy a plne si užívali svoje 40. narodeniny.

Po 40-tke sa život nekončí. Naopak. To najkrajšie obdobie života sa ešte len začína

A toto sú dôvody, prečo?

  • Vaše deti sú už dosť veľké
  • Ste múdrejšia a skúsenejšia
  • Viete, čo od života očakávate
  •  Nezáleží vám na názore druhých

ZDROJ:salud180.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>