Dcéra mi často hovorieva, že som ako meteorológ. Podľa mojej nálady, vie aké bude zajtra počasie. Neuveriteľné, ale pravdivé…

Nie je žiadnym tajomstvom, že telo väčšine z nás (predovšetkým ženy) funguje takmer ako barometer, keď cítime prístup dažďa a prichádzajúce chladné počasie, rýchlu zmenu počasia a pokles tlaku. Je nepravdepodobné, že pôjdeme do nemocnice vzhľadom k tomu, že príde lejak alebo náhle oteplenie …

 Ako si pomôcť, ak máte pocit, svoju fyzickú závislosť na počasí? 

• Ak máte pocit, zvlášť v depresii, je dobré na pár hodín, stráviť v tichom prostredí: vychutnať si jogu, meditovať.

 Pomôže to tak, aby ste ovládli svoje emócie, ktoré niekedy jednoducho vychádzajú z rozsahu – a to nie je vaša zlá charakter: prudké zmeny počasia a najmä magnetické búrky robia osobu agresívnejšou. Vedci zaznamenali, že v dňoch slnečnej aktivity na cestách je viac nehôd a na úrovni domácnosti sa vyskytujú „pády“: ľahšie sa jednoducho háda s druhou polovicou alebo sa rozpadá u detí.

Neprekračujte náhle ráno z postele a všeobecne sa snažte pohybovať hladko.

V daždivých dňoch, sa vám môže krútiť hlava, a ak urobíte príliš ostré pohyby, bude to dosť zlé. Keď ráno vstanete, namiesto toho, pomaly otvárajte oči, pretiahnite sa, pokrúťte hlavou, tritesvoje ušné lalôčiky, urobiť niekoľko jednoduchých cvičení. Až potom treba vstať.

• Odložte kávu, silný čaj a alkohol.

Nenechajte sa pokúsiť myslieť, že tieto nástroje vám pomôžu prežiť magnetickú búrku alebo zmenu počasia. Tento dojem je klamný: z dlhodobého hľadiska sa zdravotný stav iba zhorší. Niekedy počas magnetických búrok si ľudia môžu v noci piť trochu alkoholu – „spia lepšie“. To je zrozumiteľné: v dobách slnečnej aktivity mnoho ľudí trpí nespavosťou. Avšak alkohol v tomto – nie je najlepším asistentom. Pomôže zaspať, ale s najväčšou pravdepodobnosťou aj za krátky čas, takýto sen nebude silný, ani osviežujúci. Ak nemôžete zaspať, je lepšie piť čaj s mätou alebo melíziou pred spaním, mať teplú sprchu alebo kúpeľ s bylinkami a masírovať čelo.

• Skontrolujte funkcie štítnej žľazy a vyplňte nedostatok jódu.

Existuje názor, že nedostatok jódu v tele zhoršuje vplyv magnetických búrok. Ak sa počas nich alebo počas dní zmeny počasia cítite zle, navštívte endokrinológov a jedzte viac potravín obsahujúcich jód: morskú kapustu, ryby, morské plody.

• Choďte športovať.

 Toto je preventívne opatrenie: pravidelné cvičenie (napríklad beh, plávanie, jazda na bicykli, chôdza) dobre ovplyvňuje autonómny nervový systém a stav plavidiel. Pomôžte vám a temperovanie: sprchovanie alebo utieranie studenou vodou ráno. Tým bude telo odolnejšie voči poveternostným podmienkam.

• Dajte si oblečenie z prírodných tkanín.

 Mäkké prírodné tkanivá upokojujú telo aj na podvedomej úrovni. Akú farbu vyberiete závisí od vás. Ak nálada nie je príliš silná a máte depresiu – vyberte si jasnejšie farby, ak vás vzrušujúco pôsobia protiľahlé poveternostné podmienky – noste veci pokojné, neutrálne, prirodzené odtiene.

• Nezabudnite na vitamíny.Jesť čerstvé šaláty – paradajky, uhorky, kapusta, nevyhnutne zelenina (kôpor, petržlen, cibuľa, zeler). V dňoch, kedy máte pocit slabosti v dôsledku zmeny počasia, sa môžete oprieť o ovocie – môžete dokonca stráviť celý deň na takejto strave. Ale z toho, čo stojí za to vzdať – je to z mastných a korenistých pokrmov: telo a tak tvrdo, nepreťažujte ho.

Kto je závislý od počasia? 

Zaujímavé údaje hovoria lekári: najviac meteo citlivé sú ženy, a to pred a počas menštruácie. Avšak, nie všetky ženy trpia magnetickými víchricami a chladným otepľovaním. Zvyčajne sú to tí, ktorí a ostatné negatívne prejavy okolitého sveta ťažko trpia. Typické závislosti na počasí – to sú tí, ktorí sú často chorí, silno rozrušený cez drobnosti, berú si všetko k srdcu, nemôžu dlho zaspať po zaujímavých akciách, a je zaujímavé, že sú zvyčajne najrýchlejšie opitý!

Prvé známky meteo citlivosti sa často prejavujú za 20 rokov a každý rok sa citlivosť na zmeny počasia zvyšuje o 3%. Vo veku 55 rokov je takmer každý meteorologicky citlivý, vrátane mužov. Avšak stále tolerujú nepriaznivé počasie – ženám sa pridáva psychologický aspekt a eskalácia situácie („pretože posledný čas pred dažďom bol taký zlý – to znamená teraz bude aj“) kvôli väčšej emocionalite.

ZDROJ:mycharm.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>