Chráňte a liečte svoje popraskané päty s týmito úžasnými domácimi nástrojmi

Ak máte popraskané pätky a chcete zmäkčiť pokožku, ukážeme vám niektoré domáce prostriedky na ich liečbu úplne prirodzeným spôsobom.

Keď máme tendenciu mať suchú alebo veľmi suchú pokožku, majú tendenciu prasknúť, prejavujúc sa v určitých častiach a oblastiach nášho tela. Päty sú najbežnejšie miesto, kde sa obvykle objavujú praskliny.

Užitočné prostriedky na zmäkčenie podpätkov

Citrón

Citrón je veľmi zaujímavým populárnym liekom, pokiaľ ide o exfoliáciu pokožky a odstraňovanie mŕtvej kože, ktorá je prítomná na podpätkoch, čo zase spôsobuje pocit drsnosti a praskania kože.

Ak chcete urobiť toto nápravu, potrebujete len 3 lyžice citrónovej šťavy a pol šálky cukru. Rozdeľte citrón na polovicu a stlačte ho, aby ste získali šťavu. Potom v miske zmiešame 3 lyžice citrónovej šťavy s cukrom.

V čase jeho aplikácie stačí navlhčiť chodidlá a oblasť päty a potom sa masírovať kruhovým pohybom. Potom opláchnite teplou vodou.

Kokosový olej

Ak existuje veľmi zaujímavý prírodný produkt, pokiaľ ide o vyhladenie pokožky – kokosového oleja. Stane sa ideálnou voľbou, pokiaľ ide o liečbu popraskanej kože a tiež odstránenie mŕtvych buniek.

Predhrejte olej. Potom, keď ju položíte na päty, masírujte nohy pred spaním a dajte ponožky a nechajte olej pracovať celú noc.

Papája

Papája je krásne tropické ovocie, ktoré sa aplikuje na pokožku a pomáha prirodzene zmäkčovať. Preto sa tiež stáva ideálnym ovocím na zmäkčenie zhrubnutej kože, najmä na podpätkoch.

Avokadovo-banánová maska

Okrem papája môžeme spomenúť aj dva ideálne plody pre pokožku. To znamená, že s pomocou ktorého môžeme urobiť lahodnú masku, ktorá je užitočná na zmäkčenie popraskaných pätiek.

Ak chcete pripraviť túto masku, stačí len rozdrviť malý banán a polovicu avokáda, až kým nedostanete krém. Dobre premiešajte a naneste na päty jemnými masážnymi pohybmi.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>