Ako sa ľahko zbaviť suchých a popraskaných pier? Vyskúšajte tieto rady

Dnes vám predstavíme niekoľko spôsobov, ako na popraskané pery. To nie je príjemné. Popraskané pery bolia a bodajú, takže na odstránenie problému musíte rýchlo konať. Dôvodov môže byť veľa. Často je spojená s nedostatkom vitamínov B a dokonca s dehydratáciou tela. 

Tento problém sa, samozrejme, často vyskytuje počas extrémnych poveternostných podmienok, napríklad pri mraze alebo silnom slnku. Obidva tieto extrémne prípady pery veľmi vysušia, preto by ste mali pamätať na to, že ich starostlivo ošetrujete a zvlhčujete.

Domáce popraskané pery

Lanolín

Lanolin je prípravok, ktorý pomáha ženám počas kŕmenia. Potom bradavky praskli a stali sa podráždenými. Lanolín je pre nich ochrannou bariérou a pomáha pri regenerácii. Rovnaký lanolín bude účinný aj pre popraskané pery a nemusíme sa obávať, či ho náhodou zjeme – bábätká s ním majú kontakt počas kŕmenia. Je potrebné venovať pozornosť tomu, že ide o 100% prípravok z lanolínu. Chráni a zvlhčuje nielen naše pery, ale pomáha im regenerovať sa.

Peeling

Peeling funguje skvele na suchej pokožke. Môžete si urobiť pery sami. Stačí zamiešať cukor s vodou alebo olivovým olejom a vtrieť ho do úst. Pomôže to odlupovanie odumretej pokožky. Nezabudnite si navlhčiť pery neskôr. Môže to byť obyčajná vazelína, ak ju máte.

Zábaly

Šťava z uhoriek má upokojujúci a tonizujúci účinok. Stačí nakrájať čerstvú uhorku na plátky a potom ich položiť na pery. A potom bude prírodná maska ​​skvele fungovať s prísadami, ktoré nájdete v kuchyni.

Masky

Jednou z najlepších ingrediencií pre popraskané pery je med. Stačí, keď si to položíte na pery a urobíte zázraky. A čo viac Krém funguje skvele, ale musí byť skutočne mastný.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>