Ak vaše obličky potrebujú dobrý čistiaci postup, ktorý eliminuje toxíny a chcete posilniť ich funkciu, okra alebo „lady prsty“ je presne to, čo potrebujete!

Ibištek jedlý (Hibiscus esculentus), známy tiež ako okra, je typickou zeleninou indickej či tureckej kuchyne. Obľubuje teplo, a preto sa najľahšie pestuje v južnejších oblastiach našej krajiny.

Táto potravina je bežne spotrebovaná v Spojenom kráľovstve, USA a na Filipínach, pretože je extrémne vysoký obsah živín. Konkrétne šálka surovej okra obsahuje len 30 kalórií, 3 g vlákniny, 2 g bielkovín, 7,6 g sacharidov a 0,1 tuku, 60 mg horčíka, 80 mg folátu a 21 mg vitamínu C.

Môžete konzumovať suroviny rôznymi spôsobmi, dusené, vyprážané, varené, surové alebo nakladané. Ich konzumácia vám pomôže zvýšiť imunitu, pomôcť v prípade cukrovky, regulovať zlé cholesterol, zmierniť príznaky astmy, zabrániť problémom s obličkami a vyčistiť ich.

Tiež pomáha v prípade problémov s absorpciou glukózy v žalúdku.

Nasledujúci recept vám pomôže regulovať hladinu cukru v krvi.

Vyčistite obličky z toxínov, liečte cukrovku a znížte hladinu cholesterolu s týmto jednoduchým receptom

Odrežte štyri čerstvé okra na hlavách a chvostoch a umiestnite 2-3 kusy do vody. Nechajte ich nasiaknuť do nasledujúceho rána. Potom, na prázdny žalúdok, piť túto vodu.

Zdroj: healthyfoodhouse.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>