Ak vás trápia mimické vrásky, pomocou týchto rád nebudú mať šancu sa na vašej tvári objaviť

Každý deň sa smejeme, rozprávame, prejavujeme hnev alebo smútok – to všetko vplýva na vzhľad našej tváre. Ako sa mimickým vráskam vyhnúť?

Naša tvár je zložená z obrovského množstva mimických svalov, ktoré pracujú zakaždým, keď zmeníme výraz tváre. Výsledkom toho sú mimické vrásky, ktoré vznikajú hlavne v okolí očí, úst a v oblasti čela. Nemusíme sa im vyhýbať potláčaním prejavov emócií a malého používania mimických svalov, stačí, ak proti nim budeme bojovať starostlivosťou o elasticitu kože. Tá nám zaručí, že sa naša pokožka aj po dlhých hodinách smiechu vráti do pôvodného stavu.

Toto zhoršuje stav mimických vrások

Nedostatok relaxácie svalstva

Napínanie mimických svalov  je nevyhnutné pri komunikácii a tvárovej expresii. Aby sme sa vyhli mimickým vráskam, mali by sme si nájsť čas aj na relaxáciu tvárového svalstva. Uvoľnenie svalov pri vykonávaní domácich prác, pri čítaní alebo pred spaním dopraje tvári potrebný odpočinok.

Žmúrenie

Zlozvyk ľudí so zhoršeným zrakom vzhľadu tváre neprospieva. Pravidelné žmúrenie namáha očné okolie, čo vedie k výrazným vráskam. Oplatí sa preto vybrať si vhodné okuliare na čítanie alebo do diaľky a pravidelne kontrolovať stav svojho zraku.

Zlá životospráva

Najväčší podiel na tvorbe vrások má nedostatočný pitný režim a fajčenie. Celková starostlivosť o naše telo pomôže všetkým jeho aspektom, vrátane vrások a mimických vrások. Nezabúdajte na hydratáciu čistou vodou a dobrý spánok.

Ako bojovať proti mimickým vráskam

1. Slnečné okuliare

Okrem vhodných okuliarov, ktoré vám pomôžu zmierniť žmúrenie, sú dôležité aj slnečné okuliare s UV filtrom. Ochránia tenkú pokožku v okolí očí pred slnkom, ktoré ničí kolagénové vlákna v pokožke.

2. Pitný režim

Je rovnako dôležitý ako jedálniček. Vyvážená strava dostane do pokožky potrebné živiny bojujúce proti suchému, mdlému vzhľadu pleti.

3. Krémy proti vráskam

Je vhodné ich nielen pravidelne nanášať, ale aj doplniť o jemnú masáž pleti. Ich účinok tak bude viditeľnejší. Masáž navyše pokožku prekrví a pomôže vyplniť línie a vrásky.

4. Čistenie pleti

Pravidelné čistenie pleti odstráni odumreté bunky kože a urýchli tak tvorbu nových. Pleť bude jemnejšia a sviežejšia, čo jej dodá zdravý a mladistvý vzhľad.

5. Doplňte chýbajúce látky

Kozmetické prípravky alebo doplnky stravy ktoré obsahujú rastlinné oleje, kyselinu hyalurónovú, koenzým Q10 a vitamíny A, C a E sú najlepšou voľbou pri boji proti prejavom starnutia pleti, vrátane mimických vrások.

Správnou starostlivosťou o svoje telo a pleť môžeme dlhšie udržať jej mladistvý vzhľad. Nezabúdajte ale na to, že usmievavá tvár je krajšia než tá bez výrazu, aj keď sa na nej objaví pár vrások.

ZDROJ.fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>