Ak sa vám neustále vytvára zubný povlak, potom práve pre vás je týchto 5 trikov, ako sa ho môžete jednoducho zbaviť

Pravda je skrátka taká, že v ústach sa neustále vytvára a bude vytvárať zubný povlak. To je spôsobené najmä potom potravinami bohatými na cukry. Zubný povlak je tvorený baktériami, ktoré následne kazia zuby aj ďasná. Vaše ústa sú práve zubným povlakom najviac ohrozené a v dôsledku toho aj najviac znečisteným orgánom v ľudskom tele, pretože sú neustále plná baktérií.

Mali by ste sa preto dôkladne starať o Vašu ústnu hygienu, čo zahŕňa čistenie zubov každý deň, rovnako ako odstraňovanie zubného povlaku. Pevne veríme, že všetci sa už dávno o svoje zuby takto staráte, ale skúšali ste aj iné metódy ako zubnú pastu? Niečo viac prírodného?

Prášok zo škrupiny orechov

Budete potrebovať 3 dcl vody a prášok z orechové škrupiny. Zmiešajte to v malej miske a povarte cca 15 minút. Nechajte vychladnúť a udržujte pri izbovej teplote. Vyčistite si tým zuby 2-3x denne. Mali by ste tak odstrániť všetok povlak a nepoškodiť si pri tom zuby.

Lipový kvet a slnečnicové semienka

Tu budete potrebovať 4 lyžičky slnečnicových semien, 4 čajové lyžičky lipového kvetu a 1 liter vody. Zmiešajte všetky prísady dohromady vo väčšej nádobe. Nechajte pol hodiny odstáť. Po každom jedle si týmto roztokom očistite zuby. Už za pár dní pocítite rozdiel.

Jablčný mušt s octom

Vytvorte si takýto mix týchto zložiek, ktorý potom naneste na kefku a aplikujte. Odporúčame nepoužívať tvrdé, ale skôr mäkké kefky. Po opláchnutí zubov je opláchnite vodou a nepoužívajte tento spôsob čistenia viac ako raz týždenne, inak by ste si mohli poškodiť zubnú sklovinu.

Fermentované víno a palmové listy

Potrebujete 3 čajové lyžičky pravého palmového listu a 4 dcl fermentovaného vína. Zmiešajte všetko do väčšej misky, ktorú potom zakryte a nechajte niekoľko hodín odložiť. Potom si touto zmesou vyčistite zuby.

Sóda bikarbóna

To je pravdepodobne najjednoduchší a najdostupnejší spôsob, ako sa zbaviť zubného povlaku, pretože sóda bikarbóna sa nachádza snáď v každej domácnosti. Pevne veríme, že aj v tej Vašej, lebo má všestranné využitie. Ak tomu tak ešte nie je, potom rýchlo utekajte do drogérie, kde ju jednoducho zakúpite. Aplikovať by ste ju mali na navlhčenú kefku a potom si opatrne vyčistiť zuby. Nemali by ste to robiť moc často, pretože by ste si mohli poškodiť zubnú sklovinu.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>