Ak chcete obnoviť prirodzený lesk vlasov, začnite sa s nimi rozprávať, jedného dňa budete príjemne prekvapení svojim odrazom v zrkadle

Moderný kozmetický priemysel dnes ponúka veľa príležitostí na obnovenie zdravého lesku vlasov: keratínová terapia, vymývanie, laminovanie a veľa iných spôsobov. Je to určite miesto pre ženy, ktoré majú potrebné materiálne schopnosti. Ako viete, tieto postupy nie sú lacné, ale účinok trvá len asi dva mesiace. Potom – musíte ísť opäť do salónu pre novú dávku chemikálií. Nepretržitý chemický útok! Ale pre tých, ktorí majú alergiu na drogu? Alebo jednoducho, táto možnosť nie je vhodná pre vlasy?

Obnovenie lesku vlasov – čo robiť?

Vlasy od prírody dostanú vlastnosť – lesk. Za určitých podmienok stráca táto vlastnosť svoju silu. Preto je potrebné vytvoriť „atmosféru“ vlasov, pri ktorej by sa strata lesku minimalizovala. Vlasy, ako každá časť tela, vyžadujú starostlivú starostlivosť. Pre ich život a rast je potrebný dobrý krvný obeh, prístup k čerstvému ​​vzduchu, masáž, doplnenie chýbajúcich prvkov a minerálov. To všetko sa dá ľahko urobiť doma.

Ako viete, lesk je dôsledkom zdravia vlasov. Preto musíte najskôr obnoviť poškodenú štruktúru. Niekedy stačí, že sa rozlúčime s nepríjemnou farbou. Obnovenie štruktúry vlasov niekedy trvá od niekoľkých týždňov až niekoľko mesiacov, ale stojí to za to!

Prvá vec, ktorú musíte začať je správna starostlivosť.

1. Snažte sa neumývať vlasy každý deň. Šampón obsahuje zásaditú látku, ktorá vlasy vysušuje, čo je tenké a bez života. To je obzvlášť nebezpečné pre poškodené vlasy, ktoré sa môžu nielen rozpadnúť v dôsledku alkalických zložiek, ale aj vypadnúť.

2. Pokúste sa použiť šampóny a balzamy na základe prírodných zložiek.

3. Neumývajte hlavu v príliš teplej vode. Vysoké teploty majú rovnaký negatívny vplyv ako alkalické látky.

4. Češte vlasy s hrebeňmi, ktoré sú vyrobené len z prírodných materiálov.

5. Pokiaľ je to možné, nepoužívajte sušič vlasov ani iné elektrické ohrievače.

6. Jedzte správne. Vaša strava by mala obsahovať všetky potrebné makro- a mikroelementy. Odporúčam vymeniť čokolády a iné sladkosti za sušené ovocie: figy, marhule, slivky. Oprieť sa o orechy a fazuľu.

7. Snažte sa navštevovať prírodu častejšie, dýchajte čerstvý vzduch. Ako je známe, mestská atmosféra je veľmi agresívny ovplyvňuje nielen vlasy, ale aj na celom tele.
Tieto jednoduché pravidlá pomôžu vaše vlasy dostať von zo stresu a začať nezávislý boj o prežitie. Ďalej potrebujú len malú pomoc a prirodzený lesk nie je ďaleko!

Výživné masky a odvary pre lesk vlasov 

Maska z modrej hliny

Od staroveku sa hlina používa na liečivé účely. Maska modrej hliny je zvlášť vhodná pre vlasy. Normalizuje krvný obeh v tkanivách, vďaka čomu sa do vlasov dostávajú všetky potrebné prvky tela. Jeho zložky tiež vyživujú a posilňujú korene vlasov, dodávajú im lesk a hodvábnosť.

Na prípravu masky budete potrebovať modrý íl a teplú vodu. Zmiešajte tieto zložky a votrite výsledné kakao do koreňov vlasov. Omotajte hlavu plastovým vreckom a na vrchu dajte uterák. Za hodinu opláchnite vlasy teplou vodou. Odporúča sa robiť túto masku maximálne dvakrát týždenne.

Maska z aloe

Aloe sa nazýva lekáreň v miniatúre. Je široko používaný v kozmetickom priemysle ako hlavný a pomocný komponent na prípravu rôznych kozmetických výrobkov. Účinnosť  sa však niekoľkokrát zvyšuje, ak sa používa v jej prirodzenom stave.

Ak chcete vytvoriť masku budete potrebovať: 1 polievková lyžicu čerstvo stlačenej šťavy z aloe, 1 polievková lyžica medu, 1 polievková lyžica čerstvo stlačenej cibuľovej šťavy, 3 lyžice lopúcha. Predhrievajte zmes vo vodnom kúpeli a aplikujte na korene vlasov. Zaveďte plastový vak na vrch a zabaľte hlavu ručníkom. Držte masku asi 1 hodinu, potom ju opláchnite teplou vodou a jemným roztokom šampónu.

 

 

Psychoterapia pre vlasy

Moja prababička často hovorila, že vlasy sú ako deti: potrebujú starostlivosť, pohladenie a pozornosť. Od detstva ma naučila hovoriť s vlasmi. Radím každému, kto je nespokojný s vlasmi, požiadať ich o odpustenie za svoje urážlivé myšlienky a slová. Umyte si, češte si vlasy s láskou a vďačnosťou. Chváľte ich a chváľte ich čo najčastejšie, a potom jedného dňa budete príjemne prekvapení svojim odrazom v zrkadle.

Tieto jednoduché tipy sú kľúčom k kráse, zdraviu a lesku vlasov. Hlavná vec nie byť lenivá, ale používajte ich čo najčastejšie!

Vo všeobecnosti, starostlivosť o vlasy nie je taká ťažká úloha.

ZDROJ:.mycharm.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>