8 vecí, ktoré by sa nikdy nemali dotknúť vašej pleti, veľmi jej škodia. Niektoré vás prekvaia

Oblasť pokožky na tvári sa považuje za veľmi citlivú. Musíte byť veľmi opatrní, čo používate na ňu, aby ste ju nezničili.

Ľudia používajú rôzne spôsoby čistenia, ale nie všetky sú účinné a zdravé. Niektoré z nich dokonca majú opačný účinok.

8 vecí, ktoré by ste nikdy nemali dať na tvár!

Lak na vlasy

Nikdy nepoužívajte sprej na vlasy, bez toho, aby ste ochránili tvár! Koža tváre môže byť zničená. Použite uterák na pokrytie tváre, keď ho aplikujete na vlasy. 

Zubná pasta

Zubná pasta je skutočne plná prísad, ktoré sušia a dráždia. Je to veľmi škodlivé pre pokožku. Zubná pasta môže vysušiť akné, ale zničí všetku zdravú vlhkosť z okolitých oblastí a necháva vašu pokožku chemicky spálenú tmavými fľakmi! Pokúste sa použiť  olej z čajovníka.

Horúca voda

Horúca voda otvára póry v koži. To spôsobí, že všetka nečistota vystúpi a môže to neskôr spôsobiť rôzne infekcie a zápaly.

Uistite sa, že ste vždy používate vlažnú vodu, a nie horúcu. Vyhýbajte sa veľmi horúcim sprchám, najmä počas zimného obdobia, pretože vaša pokožka je skôr náchylná na suchosť a svrbenie.

Peroxid vodíka

Peroxid vodíka je jedným z najlepších spôsobov, ako zastaviť a dezinfikovať zranenie, ale ho nikdy nepoužívate na tvár. Môže spáliť pokožku na tvári, čo spôsobuje pľuzgiere kvôli oxidačnému stresu.

Telový krém

Telové mlieko je určené pre vaše telo a nie na tvár.

Koža na tvári by mala byť ošetrená jemnejšími zložkami, než sú tie, ktoré sa bežne používajú v telových mliekach.

Cukor

Soľ a cukor vytiahnite vlhkosť z pleti. Dehydrujú vašu pokožku. Použitie cukru môže poškodiť vašu pleť tváre, pretože sa zvyčajne používa na peeling.

Prášok na pečenie

Sóda na pečenie sa používa ako pračka pre vašu pokožku mnohými ľuďmi, ale to je vlastne zlý nápad. Nikdy by ste ju nemali používať na tvár, to nie je dobrý nápad. Naša koža má prirodzene kyslé pH, ktoré pomáha chrániť vašu ochrannú vrstvu lipidov. Pri použití vysoko alkalickej látky, ako je jedlá sóda, môže byť táto vrstva poškodená. Vaša pokožka tiež nebude schopná udržať si vlhkosť.

Alkohol

Alkohol je rovnaký ako peroxid vodíka a ľudia ho väčšinou používajú na dezinfekciu rán. Uistite sa, že ho nepoužívate na tvár, pretože spôsobí infekciu a zápal.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku. Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výlučne po konzultácii s vašim lekárom.

ZDROJ:newdailyrecipes.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>