8 jednoduchých spôsobov na odstránenie plynov prirodzene

Všetci ľudia a zvieratá prechádzajú plynom, a toto nás môže prinútiť, aby ste hľadali na internete, ako prestane plynatosť prirodzene. Našich 9 prirodzených liekov potrebujete vedieť, aby ste si boli istí, že môžete prekonať nadbytočný plyn jednoduchými činmi.

1. Vyhnite sa zlej strave

Najpravdepodobnejšími vinníkmi za vaše nadúvanie sú niektoré z vašich stravovacích návykov. Je to v poriadku, pretože sa môžete otestovať znížením alebo odstránením zeleniny z vašej strave, aby ste zistili, či ide o spúšťače pre plyny. Brokolica, kapusta, ružičkový kel, karfiol a podobná zelenina môžu produkovať viac nadúvania a plynu ako ostatné.

2. Cvičte

Pohybujte sa a cvičte jógu pomáha to, ako zastaviť plyn pre mnohých. Aj keď niektoré pózy môžu pracovať s plynom, keď sa pohybujete, samotné pohyby pomáhajú vašim vnútorným tráviacim a črevným orgánom vykonávať prácu, ktorú potrebujete.

3. Jedzte pomalšie

Jete tak rýchlo, že sotva ochutnáte svoje jedlo? V skutočnosti môže pomalý pohyb jedla pomôcť zdravému pohybu vašej hrubého čreva. Nájdite si veľa času na to, aby ste ocenili to, čo šlo do každého jedla a jedli dlhšie.

4. Viac žujte potravu

Vdýchnutie potravy rýchlo bez toho, aby ste ju úplne žuvali, môže tiež zvýšiť ospalosť, pretože prehltnete vzduch, keď budete jesť alebo piť. Nechajte svoje sliny začať proces rozkladania potravín, takže vaše črevo nemusí pracovať tak tvrdo, aby sa živiny von.

5. Dostatočne odpočívajte

Poskytnutie tvojho tela zvyšku, ktoré potrebuje, dáva tvoju tráviacu sústavu určité prestoje, keď sa telo prestane pohybovať. Keď odpočívate, vaše črevo dokáže spracovať všetku zdravú organickú výživu, ktorú ste dali, takže plyn je počas vašej prebudenia menej problémom.

6. Vyskúšajte zázvor

Tento pocit nafukovania znamená, že máte plyn. Užívanie malého množstva koreňa zázvoru na žuvanie, v ne-sýtené nápoje ako čaj alebo ako kandizovaný zázvor, môže mať usadzujúci, upokojujúci účinok na vaše črevo.

7. Vyskúšajte fenikel

Naši pozitívni myslitelia sú veľmi povzbudení, aby hľadali prírodné lieky na plyn a nadúvanie. Výskumná štúdia použitia fenikelového éterického oleja spomína, že je dostatočne jemná na to, aby bola použitá na dojčatá, aby sa znížilo vyrážanie a spazmy hrubého čreva. Výskum spomína, že je silným pomocníkom pre trávenie zdravia vo všeobecnosti.

8. Jedzte viac anaás a papája

Tropické ovocie ako ananás a papaya obsahujú obidva enzýmy, ktoré pomáhajú rozkladať tvrdšie častice potravín a zjednodušujú trávenie. Preto je menej pravdepodobné, že budete produkovať plyny.

ZÁVER

Čítanie týchto prírodných prostriedkov na zastavenie plynov by vám malo dať nádej, pretože viete, že môžete ľahko získať ingrediencie, ktoré pomôžu vyhnúť sa nadúvaniu a trápnym plynom. Keď sa rozhodnete zostať pozitívnym, môžete sa tiež rozhodnúť, že vykonáte tieto malé zdravé zmeny v každodennej rutine, aby ste predišli vzniku plynu predtým, ako k tomu dôjde.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>