7 základných faktov o cukrovke, nedovoľte, aby ste sa stali jej rukojemníkom

Diabetes mellitus je skutočným problémom moderného človeka. Ukazuje sa, že nie všetky fakty o tejto chorobe boli dôkladne preskúmané, niektoré stále spôsobujú zmätok a kontroverziu. 

Fakt 1: Na diabetes sú náchylnejší ľudia so svetlou pleťou
Početné štúdie preukázali, že ľudia s bielou pleťou, trpia cukrovkou výrazne častejšie ako príslušníci iných rás. Až doteraz vedci nemôžu vedecky vysvetliť tento jav, je známa len jednu vec: v rôznych rasách sa incidencia líšia.

Fakt 2: Diabetes mellitus je dôsledkom erektilnej dysfunkcie
Muži s cukrovkou často čelia erekčnej dysfunkcii. Spravidla sa to deje o desať rokov skôr než u zdravých mužov. Zvlášť silne prejavuje v rozdelení chlapcov, ktorí prekročili 45-ročný míľnik.

Fakt 3: Najčastejšie ochorenia v detstve môže viesť k diabetes
Objavuje sa vysoký výskyt detstve a často sa vyvinie na diabetes. Podobná situácia je aj u detí, ktoré pri narodení majú hmotnosť viac ako 4 kg.

Fakt 4: Ovsené vločky minimalizujú riziko cukrovky
Ovsená kaša sa často nazýva zdrojom zdravia. Nabíja telo energiou, zlepšuje činnosť tráviaceho traktu a prekvapujúco minimalizuje riziko cukrovky o takmer 40 percent. K ochoreniu, ktoré vedie, vedci radia jesť každé ráno kašu.

Fakt 5: Obezita a nadváha vedú k cukrovke.
V mnohých prípadoch je obezita a nadváha vinnými pre rozvoj diabetu. Tento aspekt je spojený s malým počtom „pracovných“ inzulínových receptorov, čo vedie k spomaleniu metabolizmu glukózy.

Fakt 6: Ženy s diabetom sú náchylní k gynekologickými problémami
Divné, ale pravdivé: ženy s cukrovkou, sa často stretávajú s gynekologickými problémami – najmä vaginálnych infekcií. Lekári sa domnievajú, že táto funkcia je spôsobená vysokým obsahom cukru v krvi.

Fakty 7: Fajčenie nielen škodí, ale tiež spúšťa diabetes

V skutočnosti, ľudia, ktorí sú náchylní k závislosti, sa stretávajú nielen s ochorením pľúc, ale tiež sa stávajú rukojemníkmi diabetu. Tento aspekt pravdepodobne súvisí s uvoľňovaním katecholamínov – fyziologicky aktívnych látok, ktoré sú hormónmi a mediátormi. Ich funkcia sa zasa vykonáva cez adrenálnu medulu.

Sledujte dôkladne hladinu cukru v krvi

Na sledovanie priebehu cukrovky je veľmi dôležité monitorovať hladinu cukru v krvi. Tom prispeje k unikátnemu zariadeniu nazývanému glukometr.
Zariadenie sa ľahko používa: len zapnite prístroj, vykonajte prstovú punkciu pomocou rozrývača, stlačte malú časť krvi na pás a počkajte na výsledky testu. Na obrazovke sa objaví iba za 6 sekúnd. Mimochodom, prúžky odoberajú krv sami.

Starajte sa o svoje zdravie!

ZDROJ:mycharm.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>