6 zázračných činidiel na kontrolu pigmentových škvŕn. Neuveriteľný efekt! Skvelé recepty, ktorým nie je možné uveriť, až keď ich vyskúšate!

Melanocyty sú bunky, ktoré sú zodpovedné za základnú pigmentáciu ľudskej kože. Vyrábajú najdôležitejšie a tmavé pigmenty kože – melanín. Stáva sa však, že z určitého dôvodu melanocyty na určitých miestach vytvárajú prebytok melanínu a to vedie k tvorbe rôznych pigmentových škvŕn. Takto máme všetky tmavé škvrny na tvári a tele, ako sú prírodné znamienka, pehy, chloasmy, lentigo a iné.

1. Čerstvo stlačená uhorka

Naškrabte ich na plastickom strúhadle a trikrát za sebou namočte na pigmentové škvrny na 15 minút.

2. Citrónová šťava

 Zmiešjte ju vodou v pomere 1:10 a výsledný roztok utrite 2 x denne na pigmentové škvrny.

3. Kyslé mlieko, jogurt

Aplikujte akékoľvek z týchto kyslých mliečnych výrobkov na tvár a nechajte 15 minút, potom odstráňte vatovým tampónom nasiaknutý odvarom z citrónovej šťavy.

4. Banánová voda

Jemne nakrájajte šupku z jedného veľkého banánu, naplňte 250 ml vriacej vody, nechajte, kým sa úplne ochladí, nalejte do ľadových foriem, vložte do mrazničky. S týmito kockami otrite tvár a ostatné časti tela po prebudení.

5. Sladká paprika

Poškriabte hju na plastovom strúhadle a aplikujte výslednú kašu na tvár. Po 30 minútach odstráňte a rozmažte tvár výživným krémom. Táto maska ​​nielen pomáha zbaviť sa pigmentových škvŕn, ale aj nasýti pokožku vitamínom C.

6. Maska z kvasiniek

15-20 g kvasiniek zmiešaných s 1,5 lyžičkami čerstvej citrónovej šťavy. Naneste na 20 minút, umyte teplou vodou. Po maske naneste krém na tvár.

Rada pre vás

Pamätajte, že po aplikácii ktoréhokoľvek z týchto liekov by ste nemali byť dlho na slnku, takže je lepšie robiť tieto masky večer pred spaním.

 ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>