5 potravín vylúčte zo svojho jedálnička, ak máte problémy so štítnou žľazou a výrazne sa váš stav zlepší

Štítna žľaza je endokrinná žľaza a nachádza sa tesne pod Adamým jablkom, v blízkosti chrupavky štítnej žľazy na priedušnici, a je tvorená dvoma lalokmi v tvare motýľa na oboch stranách priedušnice, oboch lalokov kombinované šiju. Táto žľaza reguluje metabolizmus organizmu a reguluje citlivosť tela na iné hormóny.

Štítna žľaza sa podieľa na produkcii hormónov, najmä tyroxínov. Tieto hormóny regulujú základný metabolizmus a ovplyvňujú rast a stupeň funkčnosti iných systémov tela. Tyroidy sú kontrolované hypotalamom a hypofýzou.

Hormóny štítnej žľazy pomáhajú telu metabolizovať energiu, udržiavať telesnú teplotu, pretože mozog, srdce, svaly a iné orgány fungujú normálne.

Tento stav by mal byť diagnostikovaný lekárom, ktorý musí pacienta zhodnotiť, aby určil pôvod tohto stavu a vhodnú liečbu. Okrem liečby, vrátane cvičení v každodennom živote pacienta a zmeny v strave môže významne zlepšiť kvalitu života pacientov s týmto ochorením, rovnako ako pomoc pre správnu liečbu štítnej žľazy.

Aby ste sa cítili dobre, odborníci odporúčajú vyhýbať sa určitým potravinám, ktoré narúšajú schopnosť absorbovať náhradné hormóny, ktoré regulujú funkciu štítnej žľazy.

Skupina potravín, ktoré sa pre túto poruchu neodporúčajú, je to, čo sa nazýva zirgén. To znamená tie, ktoré ovplyvňujú hormonálnu produkciu štítnej žľazy. Aby ste sa im vyhli, je veľmi dôležité, aby ste sa vyhli obezite.

Produkty, ktoré by ste nemali konzumovať, ak máte problémy so štítnou žľazou

Strava pre pacientov s týmto stavom by mala zahŕňať potraviny s nízkym obsahom jódu, pretože nadmerná prítomnosť tohto minerálu ovplyvňuje nástup tejto poruchy, ako aj zložky, ktoré prispievajú k zníženiu hormónu štítnej žľazy.

 Preto musíte odstrániť tieto produkty zo stravy:

Sója:

Odporúča sa znížiť alebo obmedziť spotrebu sóje, pretože obsahuje fytoestrogény rastlinného pôvodu. Zmení funkciu štítnej žľazy.

Brokolica:

Digestia tejto rastliny môže zablokovať schopnosť štítnej žľazy absorbovať jód, čo je nevyhnutné pre normálnu funkciu štítnej žľazy.

Lepok:

Dráždi tenké črevo a zhoršuje vstrebávanie liekov, ktoré nahrádzajú hormón štítnej žľazy. Je to bielkovina, ktorá sa nachádza v spracovaných potravinách z pšenice, jačmeňa, raže a ďalších.

Cukor:

Vyvarujte sa potravín s nadmerným množstvom cukru, pretože poskytujú veľa kalórií bez živín. Najlepšie je znížiť množstvo alebo sa pokúsiť úplne odstrániť zo stravy.

Teraz, keď viete, ktoré potraviny treba vyhnúť, zvážte niektoré z nich, ktoré emitujú vlastnosti na aktiváciu metabolizmu stimuláciou štítnej žľazy.

Cesnak je veľmi bohatý na jód a selén, dva hlavné prvky funkcie štítnej žľazy a urýchľujú metabolizmus. Na druhej strane sú riasy jedným z najbohatších jódových produktov. Ideálne pre vašu výživu, ak trpíte touto chorobou.

Nakoniec doplnky jodidu draselného slúžia na reguláciu funkcie štítnej žľazy. Orechy, ktoré pomáhajú kontrolovať produkciu hormónu štítnej žľazy.

Reďkovka tiež inhibuje vychytávanie jódu a kontroluje produkciu tohto hormónu. Pridať do stravy čerstvého ovocia, najmä pomaranč, hrozno, slivky, melón a citrón sú tiež dobré jedlo, bohaté na lítium, napríklad špargľa, cibuľa, zemiaky a endívie, nesmieme zabudnúť na mäso, ako kuracie, morčacie, ryby alebo teľacie alebo vajcia, ako aj surovú zeleninu, ako je mrkva.

Ak trpíte touto chorobou alebo ste v procese liečby, nezabudnite, že výživa je dôležitá pre dobrý pocit. Nezabudnite, že je dôležité, aby po začiatku liečby pokračovalo v častých vyšetreniach, aby sa ubezpečila o jeho účinnosti a zachovala zdravší spôsob života.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>